Kromeriz Zamecka zahrada UNESCO a slavnosti

Kroměříž – Zámecká zahrada, UNESCO a slavnosti.

Obsah

Zámecká zahrada

Zámecká zahrada je jednou z nejkrásnějších historických zahrad v Evropě. Můžete si zde prohlédnout bohatě zdobená květinová zákoutí, labirynt, pískovou zahradu a vodní kanál. Zahrada je otevřená pro veřejnost po celý rok.

Adresa: Květná zahrada, 767 01 Kroměříž

UNESCO

Kroměříž je známá také díky svému zámku, který je zařazený na seznam UNESCO. Pro milovníky historie a architektury je návštěva zámku velkým zážitkem.

Adresa: Zámek Kroměříž, Chlebovského 1, 767 01 Kroměříž

Slavnosti

Kroměříž pořádá různé slavnosti a festivaly po celý rok. Od tradičních folklorních akcí po moderní hudební festivaly. Určitě se vyplatí se informovat o aktuálním kulturním programu.

Náměstí

Náměstí s radnicí a malebnými domky je skvělým místem na procházku. V okolí náměstí najdete mnoho restaurací a kaváren, kde si můžete odpočinout a ochutnat místní speciality.

Katedrála

Katedrála svatého Mořice je jednou z nejvýznamnějších památek ve městě. Její interiér je bohatě zdobený a stojí za návštěvu při pobytu v Kroměříži.

Městské muzeum

V muzeu najdete bohatou sbírku uměleckých děl, historických exponátů a tradičních lidových řemesel. Pro milovníky historie je návštěva muzea velkým zážitkem.

Adresa: Velké náměstí 146/31, 767 01 Kroměříž

Chrám svatých Cyrila a Metoděje

Tento chrám je jednou z nejvýznamnějších sakrálních památek ve městě. Jeho architektura a vnitřní výzdoba stojí za návštěvu.

Bowling

Pro zábavu a odpočinek se můžete vydat na bowlingovou dráhu, kde si můžete zahrát s přáteli nebo rodinou.

Adresa: Salmova 2116, 767 01 Kroměříž

Festivaly

V průběhu roku se koná několik různých festivalů, které osloví širokou veřejnost. Například hudební festivaly, historické slavnosti nebo tradiční řemeslné trhy.

Pohádkové městečko

Pro rodiny s dětmi je pohádkové městečko skvělým místem na výlet. Děti se zde mohou setkat s různými pohádkovými postavičkami a prožít nezapomenutelný zážitek.

Adresa: Zámek Kroměříž, Chlebovského 1, 767 01 Kroměříž

Nejčastější dotazy turistů

Kdy jsou slavnosti v Kroměříži?

Termíny slavností se každý rok mohou lišit, doporučujeme navštívit oficiální stránky města a informovat se tam o aktuálním programu.

Kde se nachází bowling?

Bowlingová dráha se nachází na adrese Salmova 2116, 767 01 Kroměříž.

Jak dlouho trvá prohlídka zámku?

Prohlídka zámku trvá přibližně 1-2 hodiny, v závislosti na zájmu návštěvníků. Doporučujeme si předem zarezervovat prohlídku.

Jsou otevřené zámecké zahrady po celý rok?

Ano, zámecké zahrady jsou otevřené pro veřejnost po celý rok. Vstupné se může lišit v závislosti na ročním období.

Kde se nachází pohádkové městečko?

Pohádkové městečko se nachází na Zámku Kroměříž, Chlebovského 1, 767 01 Kroměříž.

Itineráře

Seznam míst