Jeruzalem 7 denni itinerar

Jeruzalém – 7 denní itinerář

Den 1

Po příjezdu do Jeruzaléma doporučujeme navštívit Západní zeď, což je jedno z nejsvětějších míst judaismu. Procházka po uličkách Starého Města je také nezapomenutelný zážitek. Večer se vydejte na Olivovou horu, odkud je nádherný výhled na město.

Den 2

Dnes si nenechte ujít návštěvu Chrámu Božího hrobu, který je považován za místo ukřižování Ježíše Krista. Poté se vydejte do Židovského muzea a objevte bohatou historii židovského lidu.

Den 3

Vydajte se do Izraelského muzea a shlédněte slavný Mrtvé moře Pergamen, který obsahuje text Bible. Pro odpolední program doporučujeme návštěvu Mahane Yehuda Market, kde si můžete vychutnat tradiční izraelskou kuchyni.

Den 4

Dopoledne strávte v Yad Vashem, muzeu holocaustu, abyste lépe porozuměli historii Izraele. Odpoledne doporučujeme procházku po Jeruzalémské botanické zahradě.

Den 5

V dnešní den se vydejte do Betléma, kde si můžete prohlédnout Kostel Narození Páně a odpočinout si v klidné atmosféře města. Navštivte také Betlémské muzeum, kde se dozvíte více o historii tohoto místa.

Den 6

Po snídani doporučujeme procházku Jeruzalémským národním parkem, kde si můžete užít krásnou přírodu a klid. Odpoledne si dopřejte nákupy na Ben Yehuda Street a ochutnejte tradiční izraelské dezerty.

Den 7

Poslední den v Jeruzalémě si dopřejte relaxaci v Ein Gedi Spa, kde si můžete užít lázeňské procedury a odpočinout si po náročném týdnu plném objevování. Večer se vydejte na večeři do jedné z místních restaurací a vychutnejte si tradiční izraelská jídla.

Nejčastější dotazy turistů

 • Kdy je nejlepší čas na návštěvu Jeruzaléma?
  Jeruzalém je krásný po celý rok, ale nejlepší období je jaro a podzim, kdy je počasí příjemné a není příliš horko.
 • Co si vzít s sebou na prohlídku památek?
  Doporučujeme pohodlné boty, krycí oblečení a hlavně dostatek vody, abyste se mohli v horkém počasí osvěžit.
 • Je nutné si předem rezervovat vstupenky do muzeí?
  V některých případech se doporučuje vstupenky rezervovat předem, zejména v hlavní turistické sezóně. Zkontrolujte si aktuální informace na webových stránkách jednotlivých památek.
 • Jak se nejlépe dopravit po Jeruzalémě?
  Veřejná doprava je v Jeruzalémě dobře fungující, ale pro pohodlí se doporučuje využít taxi nebo službu Uber.
 • Je bezpečné cestovat do Jeruzaléma?
  Jeruzalém je obecně bezpečné místo pro turisty, ale dbejte na základní bezpečnostní opatření a respektujte místní zvyklosti.

Seznam míst