Kodan Dansko 7 denni itinerar

Kodaň, Dánsko – 7 denní itinerář

Den 1 | Den 2 | Den 3 | Den 4 | Den 5 | Den 6 | Den 7

Den 1

Po příjezdu do Kodaně si prohlédněte ikonickou sochu Malé mořské víly a procházku po nábřeží Langelinie. Navštivte také Amalienborg, královský palác, kde můžete vidět střídání stráží. Večer si dopřejte večeři v jedné z mnoha restaurací v centru města.

Den 2

Druhý den navštivte Tivoli Gardens, jeden z nejstarších zábavních parků na světě. Procházka historickým centrem města vám umožní obdivovat barevné domy a úzké uličky. Večeři si můžete dopřát v tradiční dánské restauraci.

Den 3

Odpoledne strávené v muzeu Ny Carlsberg Glyptotek je skvělý způsob, jak se seznámit s dánským uměním a kulturou. Pro noční život si vydejte do čtvrti Vesterbro, kde najdete mnoho barů a klubů.

Den 4

Navštivte palác Christiansborg, sídlo dánského parlamentu, a prohlédněte si krásné interiéry. Poté se vydejte do čtvrti Christiania, která je známá svou alternativní atmosférou. Večer si můžete zajít na koncert do nedalekého hudebního klubu.

Den 5

Dnes si udělejte výlet do muzea Louisiana, které se nachází asi 30 minut jízdy od Kodaně. Muzeum je známé svou sbírkou moderního umění a krásnými zahradami. Po návratu do města si můžete dát večeři v restauraci s výhledem na přístav.

Den 6

Prozkoumejte historickou čtvrť Nyhavn se svými malebnými domky a možností posedět v kavárnách u kanálů. Po obědě si můžete udělat plavbu po kanálech města a obdivovat panoramatické pohledy na Kodaně.

Den 7

V poslední den máte možnost navštívit dánské království Rosenborg. Poté si dejte procházku po zámeckých zahradách a odpočiňte si od shonu města. Večer můžete zakončit romantickou večeří v restauraci s výhledem na západ slunce.

Nejčastější dotazy turistů

1. Jak se dostat z letiště do centra Kodaně?

Z letiště je možné jet do centra města vlakem, který je rychlý a pohodlný. Také můžete využít taxislužby nebo pronajmout auto.

2. Jaké jsou místní speciality, které by měl turista ochutnat?

Mezi tradiční dánské lahůdky patří smørrebrød (otevřená chlebíčky), hřebeček (kovbojský hovězí steak) a dansk hotdog (místní verze obyčejného hot dogu).

3. Kde si koupit suvenýry v Kodani?

Nejlepší místa na nákup suvenýrů jsou trhy v centru města, jako například Strøget nebo Kultorvet. Také si můžete vybrat z široké nabídky tradičních dánských výrobků v obchodech v centru.

4. Jak je doprava v Kodani?

V Kodani je veřejná doprava velmi dobře zajištěná, včetně metra, autobusů a vlaků. Turisté mohou také využít půjčovnu kol nebo si pronajmout auto.

5. Kde v Kodani najít ubytování?

V Kodani je široká nabídka ubytování od luxusních hotelů až po levné hostely. Nejlepší místa k pobytu jsou v centru města nebo blízko turistických atrakcí.

Seznam míst