Krumlov 3 denni itinerar

Krumlov – 3 denní itinerář

Den 1

Den 2

Den 3

Den 1

Vítejte v Krumlově! První den si doporučujeme procházku po malebných uličkách starého města. Navštivte Krumlovský zámek, který je zapsán na seznamu UNESCO a prohlédněte si také zahrady a barokní divadlo. Po prohlídce zámku se podívejte na nedaleký Kostel sv. Víta a pokračujte k Vltavě, kde si můžete zajít na procházku podél řeky.

Den 2

Druhý den doporučujeme navštívit Egon Schiele Art Centrum, kde si můžete prohlédnout expozice o životě a díle tohoto významného umělce. Poté se vydejte ke Krumlovskému jezeru, kde si můžete pronajmout loď nebo kánoi a užít si klidnou plavbu po jezeře. Večer si můžete zajít na tradiční českou večeři do některého z místních restaurací.

Den 3

Poslední den v Krumlově můžete strávit návštěvou Muzea voskových figurín, kde uvidíte realistické voskové postavy historických osobností. Poté se vydejte na návštěvu Českého Krumlova Brewery, kde si můžete prohlédnout pivovar a ochutnat tradiční české pivo. Na závěr si dopřejte relaxaci v jednom z místních wellness center.

1. Jak se dostat do Krumlova?

Krumlov se nachází přibližně 2,5 hodiny jízdy autem od Prahy. Můžete také využít veřejnou dopravu a jet autobusem nebo vlakem.

2. Kde se dá ubytovat v Krumlově?

V Krumlově najdete širokou škálu ubytování od luxusních hotelů po levné hostely. Doporučujeme rezervovat ubytování dopředu, zejména v letních měsících.

3. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Krumlově?

Mezi hlavní turistické atrakce v Krumlově patří Krumlovský zámek, Malebné staré město, Egon Schiele Art Centrum, Muzeum voskových figurín a Český Krumlov Brewery.

4. Kde se dá nejlépe najíst v Krumlově?

V Krumlově najdete mnoho restaurací a hospůdek nabízející tradiční českou kuchyni. Doporučujeme vyzkoušet některou z místních restaurací v historickém centru.

5. Jaké aktivity lze podniknout v okolí Krumlova?

V okolí Krumlova můžete podniknout pěší túry, cyklovýlety, vodní sporty na Vltavě nebo navštívit nedaleké historické město Český Krumlov.

Krumlovský zámek (48.8148,14.3173)

Kostel sv. Víta (48.8125,14.3155)

Egon Schiele Art Centrum (48.8084,14.3158)

Krumlovské jezero (48.8122,14.3067)

Muzeum voskových figurín (48.8081,14.3156)

Český Krumlov Brewery (48.8111,14.3242)