Gyor 7 denni itinerar

Győr- 7 denní itinerář

Den 1

Den 2

Den 3

Den 4

Den 5

Den 6

Den 7

Den 1

Vítejte v Győru! První den si můžete projít historické centrum města, kde uvidíte náměstí Szechenyiho, ve kterém se nachází zvonice a katedrála. Doporučuji také navštívit místní tržnici a ochutnat tradiční maďarská jídla. Večer se pak můžete procházet podél řeky Rába a vychutnávat krásné západy slunce.

Den 2

Dnes si můžete udělat výlet do nedalekého Pannonhalmy, kde se nachází benediktinské opatství zapsané na seznamu UNESCO. Po návratu do Győru si můžete zajít do místních muzeí, jako je například Muzeum Xantus János. Večer si můžete dopřát večeři v některé z místních restaurací s tradiční maďarskou kuchyní.

Den 3

Dnešní den můžete strávit návštěvou Raab Parku, kde si můžete odpočinout v klidné přírodě a procházet se po okolí. Doporučuji také navštívit Esterházyho palác, který je jedním z nejvýznamnějších historických památek v Győru.

Den 4

Pokračujeme v objevování města a dnes si můžete zajít na prohlídku Győrské radnice, která je nejvýznamnější dominantou historického centra. Po prohlídce radnice si můžete udělat výlet na Bázulní ostrov, kde si můžete užít krásnou přírodu a procházku podél Dunaje.

Den 5

Dnes můžete navštívit Püspökladany, což je malebné městečko nedaleko Győru, známé svými historickými památkami a úzkými uličkami. Doporučuji také navštívit místní trhy a ochutnat tradiční maďarské pečivo.

Den 6

Pro dnešek mám pro vás další tip na výlet – Győrský zámek Nádasdy. Zámek je známý svými historickými interiéry a krásnými zahradami. Po prohlídce zámku si můžete zajít na večeři do některé z místních restaurací a ochutnat místní speciality.

Den 7

Poslední den ve městě můžete strávit návštěvou místních termálních lázní, kde si můžete odpočinout a relaxovat po náročném týdnu plném objevování. Pokud zůstáváte ve městě déle, doporučuji navštívit také nedaleký Vídeň.

Nejčastější dotazy turistů

  1. Je potřeba mít vízum pro návštěvu Győru?
  2. Pro občany zemí Evropské unie není potřeba vízum k návštěvě Győru.

  3. Jak se dostanu z letiště do centra města?
  4. Z letiště Győr-Weber faház je možné se dostat do centra města autobusem nebo taxi.

  5. Co je typické pro maďarskou kuchyni?
  6. Maďarská kuchyně je známá svými pikantními pokrmy, jako je guláš nebo paprikáš.

  7. Je možné platit kartou v místních obchodech a restauracích?
  8. Ano, většina obchodů a restaurací v Győru přijímá platební karty.

  9. Kde se dají koupit suvenýry z Győru?
  10. Nejlepší místa k nákupu suvenýrů jsou tržnice a obchody v historickém centru města.

Seznam míst