Krusne hory 3 denni itinerar

Krušné hory – 3 denní itinerář

Program

Den 1

První den se vydáme do města Jáchymov, kde navštívíme lázeňské centrum a procházku po historickém centru města. Poté se přesuneme do Lokte, kde si prohlédneme zámek a absolvujeme procházku kolem města. Večer se ubytujeme v hotelu v blízkosti Karlových Varů.

Den 2

Druhý den se vydáme do Karlových Varů, kde navštívíme slavnou Vřídelní kolonádu, Dvořákovy sady a vyhlídku Diana. Po obědě si můžeme dopřát nákupy v luxusních obchodech a večer se podívat na místní divadelní představení.

Den 3

Poslední den strávíme v Krásném Lesě, kde si prohlédneme barokní kostel sv. Petra a Pavla a procházku okolím města. Na závěr dne se můžeme vzdát návštěvě lanové dráhy na Klínovci, nejvyšším vrcholu Krušných hor.

Nejčastější dotazy turistů

  1. Jak se dostanu do Krušných hor?
  2. Nejjednodušší cesta je automobilem po dálnici D8 z Prahy. Lze využít také veřejnou dopravu, například vlak z Karlových Varů.

  3. Kde se dá ubytovat v Krušných horách?
  4. V různých lázeňských městech jako jsou Jáchymov, Karlovy Vary nebo Jelení Hora najdete širokou nabídku hotelů a penzionů.

  5. Co je nejlepší památka z Krušných hor?
  6. Jednoznačně lanová dráha na Klínovci, odkud je nádherný výhled na celé pohoří.

  7. Kde se dají nejlépe najíst v Krušných horách?
  8. Doporučujeme vyhledat tradiční horské hospody a ochutnat místní speciality jako kyselé brambory s uzeným masem.

  9. Existuje nějaká oblíbená turistická trasa?
  10. Ano, jednou z nejoblíbenějších tras je pěší výstup na Plešivec, kde je rozhledna s panoramatickým výhledem na okolí.

Seznam míst