Manchester 7 denni itinerar

Manchester – 7 denní itinerář

Program

Den 1

První den svého pobytu v Manchesteru se určitě vydejte do centra města, kde můžete navštívit starou čtvrť Castlefield, kde se nachází oblast s zachovalými průmyslovými stavbami. Doporučujeme navštívit také Museum of Science and Industry, které představuje historii průmyslové revoluce v Manchesteru.

Den 2

Dnes se vydejte na prohlídku starého města Manchesteru. Navštivte katedrálu Manchester Cathedral a také Town Hall, která je typickým příkladem gotické architektury. Pro milovníky umění je ideální návštěva Whitworth Art Gallery.

Den 3

Na třetí den svého pobytu si udělejte výlet do nedalekého Liverpoolu, kde můžete navštívit slavnou budovu Liverpoolského fotbalového klubu. Při procházce městem určitě nevynechejte The Beatles Story, muzeum věnované legendární britské hudební skupině.

Den 4

Pro tento den doporučujeme výlet do Peak District National Park, kde si můžete užít nádhernou přírodu a procházky po hřebenech hor. Nezapomeňte si vzít foťák, abyste zachytili krásné výhledy.

Den 5

Vrátíme se zpět do Manchesteru, kde si můžete užít nákupy v obchodech na londýnské ulici. Navštivte také John Rylands Library, kde se nachází vzácné knihy a rukopisy.

Den 6

Pro tento den doporučujeme návštěvu The Lowry, centra věnovaného umění a divadlu. Kromě toho si můžete prohlédnout fotbalový stadion Manchester United – Old Trafford, který je světově proslulý.

Den 7

Poslední den svého pobytu v Manchesteru si dopřejte relaxaci v Heaton Park, největším městském parku v Evropě. Užijte si piknik a procházku po krásném prostředí parku, než se vydáte na cestu zpět domů.

Nejčastější dotazy turistů

 1. Je v Manchesteru hodně deště?
  Ano, Manchester je známý svým deštivým počasím, takže nezapomeňte na deštník.
 2. Co je dobré ochutnat v místní kuchyni?
  Vyzkoušejte tradiční anglické pokrmy jako jsou Sunday roast nebo fish and chips.
 3. Jak se dostanu z letiště do centra města?
  Z letiště Manchester Airport je možné využít vlakové spojení nebo taxislužbu.
 4. Existuje v Manchesteru dobrá veřejná doprava?
  Ano, v Manchesteru funguje dobře organizovaná síť tramvají a autobusů.
 5. Jsou vstupy do muzeí a galerií placené?
  Většina muzeí a galerií nabízí kombinované vstupné nebo jsou i zdarma. Doporučujeme si zjistit aktuální ceny vstupného před návštěvou.

Seznam míst