Liverpool 14 denni itinerar

Liverpool – 14 denní itinerář

Program

Den 1

První den ve městě se vydejte na prohlídku historické části Liverpoolu. Navštivte Albert Dock, který je domovem mnoha muzeí, galerií a obchodů. Nezapomeňte navštívit také Slavery Museum a Beatles Story. Večer doporučuji večeři v některé z místních restaurací s tradiční anglickou kuchyní.

Den 2

Druhý den si udělejte výlet do Liverpool Cathedral, která je největší kostelovou stavbou ve Velké Británii. Prozkoumejte také Walker Art Gallery a World Museum, kde se dozvíte více o historii města a jeho kulturním dědictví.

Den 3

Na třetí den doporučuji navštívit Anfield, stadion slavného fotbalového klubu Liverpool FC. Pro fanoušky fotbalu je to skvělá zkušenost prozkoumat stadion a naučit se o historii klubu.

Den 4

Čtvrtý den se podívejte na Royal Liver Building, ikonickou stavbu na pobřeží řeky Mersey. Procházka po nábřeží vám nabídne skvělé výhledy na město a příležitost si odpočinout v místních kavárnách.

Den 5

Pátý den si udělejte výlet do blízkého města Chester, známého svými historickými hradbami a gotickou katedrálou. Procházka po úzkých uličkách vám přiblíží atmosféru starého anglického města.

Den 6

Šestý den můžete strávit návštěvou Tate Liverpool, galerie moderního umění nacházející se opět v Albert Dock. Pro milovníky umění je to skvělá příležitost objevit tvorbu současných umělců.

Den 7

Sedmý den si dopřejte relaxaci v Sefton Parku, největším parku v Liverpoolu. Procházka kolem jezera a květinových záhonů vám nabídne odpočinek od rušného města.

Den 8

Osmý den se vydejte na výlet do blízkého přímořského letoviska Southport. Užijte si procházku po pláži a ochutnejte čerstvé mořské plody v některé z místních restaurací.

Den 9

Devátý den navštivte Merseyside Maritime Museum, kde se dozvíte více o námořní historii Liverpoolu. Prozkoumejte také Cavern Club, legendární klub, kde začínala skupina The Beatles.

Den 10

Desátý den se podívejte na Liverpool Metropolitan Cathedral, moderní kostelovou stavbu, která stojí vedle starší Liverpool Cathedral. Procházka po okolí vás seznámí s architekturou města.

Den 11

Jedenáctý den si udělejte výlet do blízkého národního parku Peak District, kde si můžete užít krásnou přírodu a horské túry. Pro zájemce o outdoorové aktivity je to skvělá příležitost strávit den v přírodě.

Den 12

Dvanáctý den navštivte The Bluecoat, historický dům umění a kultury v centru Liverpoolu. Prozkoumejte také místní trhy a obchody s tradičními suvenýry.

Den 13

Třináctý den se podívejte na Penny Lane, slavnou ulici, která se stala známou díky písni The Beatles. Pro fanoušky kapely je to must-see místo při návštěvě Liverpoolu.

Den 14

Čtrnáctý den si dopřejte procházku po Liverpool Waterfront, kde se nachází mnoho restaurací, barů a obchodů. Užijte si večer s výhledem na řeku Mersey a slavné molo.

Nejčastější dotazy turistů

  1. Kde se nachází stadion Liverpool FC? – Stadion se jmenuje Anfield a je v severní části Liverpoolu.
  2. Jaké jsou nejlepší muzea v Liverpoolu? – Mezi nejlepší muzea patří Beatles Story, World Museum a Merseyside Maritime Museum.
  3. Jak se dostat do centra Liverpoolu z letiště? – Z letiště Johna Lennona je možné využít autobusovou dopravu nebo taxi do centra města.
  4. Kde najít nejlepší tradiční anglickou restauraci? – Doporučuji navštívit restauraci The Monro nebo The London Carriage Works.
  5. Jak dlouho trvá prohlídka Liverpool Cathedral? – Prohlídka katedrály obvykle trvá kolem jedné hodiny.

Seznam míst