Mnichov 7 denni itinerar

Mnichov – 7 denní itinerář

Den 1

Vítejte v Mnichově! První den si doporučuji navštívit staré město s jeho historickými památkami, jako je Mariánský sloup, gotická radnice nebo Frauenkirche – Katedrála Panny Marie. Pro milovníky umění je pak ideální návštěva Pinakoteky, jedné z nejvýznamnějších galerií v Evropě.

Den 2

Druhý den můžete věnovat procházkám po krásných zahradách a parku v Nymphenburgu, stavbě zámeckého komplexu s dlouhou historií. Dále si nenechte ujít procházku po Olympijském parku, který je pozůstatkem po olympijských hrách konaných v roce 1972.

Den 3

Na třetí den doporučuji navštívit Englischer Garten, největší městský park v Německu. Pokud máte rádi pivo, určitě si zajděte do některé z místních pivnic a ochutnejte tradiční bavorská piva. Večer pak můžete strávit v Hofbräuhaus, legendární pivnici s bohatou historií.

Den 4

Čtvrtý den si můžete udělat výlet do nedalekého hradu Neuschwanstein, který je symbolem bavorské kultury a jedním z nejslavnějších zámků na světě. Po návratu do Mnichova si můžete prohlédnout Deutsches Museum, jedno z největších technických muzeí na světě.

Den 5

Pátý den doporučuji navštívit Viktualienmarkt, tradiční mnichovský trh plný stánků s čerstvými potravinami a místními specialitami. Pro milovníky sportu je pak ideální návštěva stadionu Allianz Arena, domovského stadionu fotbalového týmu FC Bayern Mnichov.

Den 6

Šestý den si dopřejte relaxaci v jednom z místních lázní nebo termálních pramenů, jako je například Therme Erding. Pokud máte zájem o historii, navštivte Dachau, bývalý koncentrační tábor nedaleko Mnichova.

Den 7

Poslední den v Mnichově můžete věnovat nákupům a procházkám po obchodních ulicích jako je Kaufingerstrasse nebo Maximilianstrasse. Na závěr si dopřejte večeři v některé z místních restaurací a ochutnejte tradiční bavorská jídla.

Nejčastější dotazy turistů:

 1. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Mnichova? Nejlepší období je jaro a podzim, kdy je příjemné počasí a méně turistů.
 2. Co si vzít s sebou na výlet do Mnichova? Především pohodlnou obuv a oblečení na případné počasí.
 3. Je v Mnichově dobrá dopravní dostupnost? Ano, Mnichov má dobře vyvinutou síť veřejné dopravy, včetně metra, tramvají a autobusů.
 4. Je vhodné platit kartou nebo hotovostí? Většina obchodů a restaurací přijímá platby kartou, ale je vždy dobré mít také hotovost na menší obchody a stánky na trzích.
 5. Je v Mnichově bezpečno? Mnichov je obecně bezpečné město, ale jako v každém velkém městě je dobré dbát na své cennosti a osobní bezpečnost.

Seznam míst:

 1. Staré město (48.1351,11.5820)
 2. Nymphenburg (48.1588,11.5044)
 3. Olympijský park (48.1798,11.6002)
 4. Englischer Garten (48.1586,11.5580)
 5. Hrad Neuschwanstein (47.5582,10.7507)
 6. Viktualienmarkt (48.1346,11.5851)