Ottawa Misto kde se stretavaji kultury

Ottawa – Místo kde se střetávají kultury

Obsah

Parliament Hill

Parliament Hill je politické a historické centrum Ottawy. Zde sídlí kanadský parlament a každý den můžete sledovat změnu stráží. Také zde můžete navštívit různé muzea a historické budovy. Z terasy budovy parlamentu pak máte úžasný výhled na město a řeku Ottawa.

Adresa: Wellington St, Ottawa, Ontario K1A 0A9, Kanada

ByWard Market

ByWard Market je oblíbený trh ve středu Ottawy. Najdete zde stánky s lokálními potravinami, obchody s suvenýry a mnoho restaurací a kaváren. Je to skvělé místo k ochutnávce tradiční kanadské kuchyně a k nákupu místních produktů.

Adresa: 55 ByWard Market Square, Ottawa, Ontario K1N 9C3, Kanada

Rideau Canal

Rideau Canal je historický kanál, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Je to skvělé místo pro procházky a cykloturistiku, zejména v letních měsících. V zimě se zde můžete věnovat bruslení na ledě, protože kanál se proměňuje ve 7 kilometrů dlouhou kluziště.

Adresa: Ottawa, Ontario, Kanada

National Gallery of Canada je největší umělecké muzeum v Ottawě. Zde najdete rozsáhlou sbírku kanadského a mezinárodního umění. Obdivovat zde můžete jak historická díla, tak i moderní instalace. Každý první čtvrtek v měsíci je vstup zdarma.

Adresa: 380 Sussex Dr, Ottawa, Ontario K1N 9N4, Kanada

Canadian Museum of History

Canadian Museum of History je největší muzeum v Kanadě věnované lidské historii. Expozice vám přiblíží dějiny obyvatel Kanady od pradávna až po současnost. Muzeum se nachází přímo naproti Ottawa, ve městě Gatineau.

Adresa: 100 Laurier St, Gatineau, Québec K1A 0M8, Kanada

Peace Tower

Peace Tower je dominantní věž na budově parlamentu v Ottawě. Je ozdobena sochami a reliéfy symbolizujícími kanadskou historii a kulturu. Z vrcholu věže se naskýtá nádherný výhled na město a okolí.

Adresa: Wellington St, Ottawa, Ontario K1A 0A9, Kanada

Ottawa River

Ottawa River protéká přímo městem a poskytuje mnoho možností pro outdoorové aktivity. Můžete si zapůjčit kajak nebo kanoe a prozkoumat okolí z vody. Nebo si jednoduše užívat procházky po břehu s krásným výhledem na město.

Adresa: Ottawa River, Ottawa, Ontario, Kanada

Gatineau Park

Gatineau Park je přírodní rezervace nacházející se nedaleko Ottawy. Nabízí mnoho tras pro pěší turistiku, cykloturistiku a pikniky. V zimních měsících se zde můžete věnovat lyžování a snowboardingu.

Adresa: 33 Scott Rd, Chelsea, Québec J9B 1R5, Kanada

Supreme Court of Canada

Supreme Court of Canada je nejvyšší soudní instituce v Kanadě. Budova soudu je architektonicky zajímavá a stojí za prohlídku. Pro turisty jsou k dispozici prohlídky s průvodcem, kde se dozvíte více o fungování kanadské justice.

Adresa: 301 Wellington St, Ottawa, Ontario K1A 0J1, Kanada

Royal Canadian Mint

Royal Canadian Mint je mincovna, kde se razí kanadské mince a medaile. Prohlídka tohoto zařízení vám ukáže celý proces výroby mincí od designu po konečný produkt. Můžete si zde také zakoupit unikátní mince jako suvenýr.

Adresa: 320 Sussex Dr, Ottawa, Ontario K1A 0G8, Kanada

Nejčastější dotazy turistů

Kdy je nejlepší čas na návštěvu Ottawy?

Nejlepší období na návštěvu Ottawy je od května do září, kdy je počasí příjemné a mnoho akcí a festivalů se koná venku.

Jak se nejlépe dopravit po Ottawě?

V Ottawě funguje dobře vyvinutá síť veřejné dopravy, včetně autobusů a metra. Můžete také využít služby taxislužeb a služeb sdílené dopravy.

Je potřeba si předem rezervovat vstupenky do muzeí a památek v Ottawě?

Vstupenky do většiny muzeí a památek v Ottawě není nutné rezervovat předem, ale v sezóně může být u vyhlášenějších míst doporučeno.

Jaká je místní měna v Ottawě?

V Ottawě platíte kanadskými dolary (CAD), které můžete směnit v bankách, směnárnách nebo platebních terminálech.

Kolik dní byste doporučili strávit v Ottawě?

Pro základní prohlídku Ottawy stačí 2-3 dny, ale pokud chcete navštívit všechna zajímavá místa v okolí, doporučujeme pobyt minimálně týden.


Itineráře

Seznam míst