Norsko 7 denni itinerar

Norsko – 7 denní itinerář

Program

Den 1

První den vaší cesty po Norsku strávíte procházkou po hlavním městě Oslo. Navštivte krásný park Vigeland, kde najdete nejen sochy Gustava Vigelanda, ale také zelené prostranství ideální k relaxaci. Poté se vydejte do Norského národního muzea a National Gallery, kde se můžete seznámit s norskou kulturou a uměním. Večer si dopřejte večeři v tradiční norské restauraci s místními specialitami.

Den 2

Druhý den se vydáte na výlet do oblasti fjordů. Navštivte známý Národní park Hardangervidda, kde se můžete věnovat pěší turistice a obdivovat krásné norské přírodní scenérie. Pokračujte k překrásnému fjordu Geiranger, kde si můžete užít lodní vyjížďku a obdivovat úchvatný výhled.

Den 3

Třetí den se vydáte do malebného městečka Bergen. Procházejte úzkými uličkami s tradičními dřevěnými domy a navštivte známý rybí trh. Doporučujeme také navštívit Katedrálu v Bergenu a Fløibanen, odkud máte krásný výhled na celé město.

Den 4

Čtvrtý den se vydejte do oblasti Lofoty. Tato skupina ostrovů nabízí nádherné scenérie a malebná rybářská městečka. Doporučujeme navštívit město Å se tradičními rybářskými domky a vydat se na túru po okolních horách.

Den 5

Pátý den je ideální na návštěvu známého ledovce Jostedalsbreen. Projděte se ledovcovým údolím Nigardsbreen a nechte se okouzlit jedinečnou atmosférou ledovcové krajiny. Další možností je návštěva Národního parku Jotunheimen, kde se nachází nejvyšší vrchol Norska – Galdhøpiggen.

Den 6

Šestý den se věnujte poznávání města Trondheim. Navštivte Nidaroský dóm, který je největší gotickou katedrálou v Norsku, a procházejte se historickým centrem města. Můžete také navštívit muzeum Ringve, které je věnováno hudbě a hudebním nástrojům.

Den 7

Poslední den vaší cesty strávíte relaxací v termálních pramenech v oblasti Oslu. Dopřejte si odpočinek a relaxujte v horkých pramenech, které jsou obklopeny krásnou norskou přírodou. Večer si můžete dopřát romantickou večeři s výhledem na fjordy.

Nejčastější dotazy turistů

 1. Kdy je nejlepší čas navštívit Norsko?

  Nejlepší doba na návštěvu Norska je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a příroda je nejkrásnější.

 2. Co si vzít s sebou na výlet do norských fjordů?

  Přibalte si do batohu nepromokavý oblečení a dobré trekové boty, abyste mohli pohodlně prozkoumávat okolní terén.

 3. Je potřeba mít v Norsku měnu?

  Většinou můžete platit kartou, ale je dobré mít při sobě i trochu norských korun na drobné platby.

 4. Je v Norsku bezpečno cestovat?

  Norsko je známé svou vysokou mírou bezpečnosti, takže cestování po této zemi je obvykle velmi bezpečné.

 5. Co je typické pro norskou kuchyni?

  Mezi nejtypičtější norské pokrmy patří například ryba, losos a hranolky se studeným kečupem.

Seznam míst