Seoul Mesto strech a tradic

Seoul – Město střech a tradic

Obsah

Gyeongbokgung Palace

Gyeongbokgung Palace je největší ze všech královských paláců v Jižní Koreji a symbol starého města. Turisté zde mohou obdivovat krásné historické budovy, jako je Geunjeongjeon, královský trůnní sál, a Gyeonghoeru pavilon na jezeře. Doporučuje se stále sledovat tradiční ceremoniál výměny stráží každý den v 10:00 a 14:00 hodin.

N Seoul Tower

N Seoul Tower je ikonická londýnská věž, která nabízí nádherný výhled na celou Souli. Turisté si zde mohou vychutnat panoramatické výhledy na město a dokonce zde najdou i restaurace a obchody. Doporučuje se navštívit večer, kdy je město osvětlené a vychutnat si zde romantické večery.

Myeongdong

Myeongdong je populární nákupní čtvrť v Soulu, kde najdete stovky obchodů s módou, kosmetikou a suvenýry. Turisté si zde mohou vychutnat tradiční korejské občerstvení a nakupovat módní trendy. Doporučuje se navštívit večer, kdy se zde otevírají pouliční stánky s jídlem.

Bukchon Hanok Village

Bukchon Hanok Village je historická čtvrť plná tradičních korejských domů – hanok. Turisté zde mohou procházet úzkými uličkami, obdivovat tradiční architekturu a dokonce si pronajmout hanok na noc. Doporučuje se navštívit brzy ráno, kdy je klid a ticho.

Changdeokgung Palace

Changdeokgung Palace je královský palác z 15. století, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Turisté zde mohou projít krásnými zahradami a navštívit trůnní síň Injeongjeon. Doporučuje se prohlídka s průvodcem, který vám poví o historii paláce.

Insadong

Insadong je tradiční čtvrť v Soulu, kde najdete řadu uměleckých galerií, obchodů s tradičními suvenýry a restaurací s tradiční korejskou kuchyní. Turisté zde mohou nakupovat tradiční korejské výrobky a ochutnat místní speciality. Doporučuje se procházka po Insadongu večer, kdy je osvětlený lampiony.

Lotte World Tower

Lotte World Tower je nejvyšší budova v Jižní Koreji a druhá nejvyšší v Asii. Turisté zde mohou navštívit vyhlídkovou plošinu na 123. patře a pozorovat Soulu z výšky. Doporučuje se navštívit ve dne i v noci, kdy je město osvětlené.

Hongdae

Hongdae je mladistvá čtvrť v Soulu, kde se nachází mnoho kaváren, barů a klubů. Turisté zde mohou vidět pouliční umělce, nakupovat módní trendy a vychutnat si místní noční život. Doporučuje se navštívit večer, kdy se zde konají pouliční koncerty.

DMZ – Demilitarized Zone

DMZ je pásmo oddělující Severní a Jižní Koreu, které je jednou z nejzajímavějších destinací pro turisty. Zde si mohou turisti prohlédnout zabedněný most Dorasan, stanici Dora a vstoupit do tajného tunelu. Doporučuje se prohlídka s průvodcem, který vám poví o historii pásma.

Hangang River

Hangang River je řeka protékající Soulem, která nabízí mnoho aktivit pro turisty. Zde si mohou turisti zapůjčit kolo, projít se po promenádě nebo se vydat na vodní plavby. Doporučuje se navštívit večer, kdy je řeka osvětlená a atmosféra je nádherná.

Nejčastější dotazy turistů

Kdy je nejlepší čas navštívit Jižní Koreu?

Nejlepší období pro návštěvu Jižní Koreje je jaro (duben a květen) a podzim (říjen a listopad), kdy jsou teploty příjemné a příroda je krásně zbarvená.

Je vstup do paláců a chrámů zpoplatněný?

Ano, vstup do historických památek v Jižní Koreji bývá zpoplatněný. Doporučuje se zakoupit si speciální vstupenky pro více památek s výhodnou slevou.

Jak dopravit se z letiště do centra Soulu?

Z letiště Incheon je možné využít rychlé vlakové spojení nebo autobusové linky, které vás dopraví do centra města za přijatelnou cenu.

Je třeba se vzít si korejskou měnu nebo přijímají i platební karty?

V Jižní Koreji je nejčastěji přijímána korejská měna – won. Většina obchodů a restaurací akceptuje také platební karty, ale doporučuje se mít vždy trochu hotovosti u sebe.

Jaká je místní kuchyně a jaké jsou tradiční korejské jídla?

Korejská kuchyně je známá svými pikantními a kořeněnými pokrmy, jako je kimchi, bulgogi nebo bibimbap. Doporučuje se ochutnat tradiční korejské barbecue a různé druhy kimchi.

Itineráře

Seznam míst