Olomouc 7 denni itinerar pro rodiny s detmi

Olomouc- 7 denní itinerář pro rodiny s dětmi

Den 1 | Den 2 | Den 3 | Den 4 | Den 5 | Den 6 | Den 7

Den 1

Vítejte v Olomouci! Na začátku vašeho týdenního pobytu si doporučujeme prozkoumat historické centrum města. Navštivte Olomoucký hrad s výhledem na město, promeňte se na dobrodružné rytíře v Archivní ulici a ochutnejte tradiční moravskou kuchyni v některé z místních restaurací. Pro děti bude určitě zajímavá návštěva ZOO Olomouc, kde mohou pozorovat různá zvířata z celého světa.

Den 2

Druhý den si naplánujte výlet do botanické zahrady, kde se můžete projít mezi exotickými rostlinami a relaxovat v příjemném prostředí. Pro děti je zde možnost zúčastnit se různých vzdělávacích programů a workshopů. Po obědě si dopřejte procházku po Smetanových sadech a ochutnejte tradiční zmrzlinu v jedné z místních cukráren.

Den 3

Třetí den můžete zamířit do muzea Science Centre, kde se děti mohou naučit spoustu zajímavých věcí o vědě a technice formou interaktivních expozic. Po návštěvě muzea se můžete projít po dolní části města a navštívit baziliku svatého Václava s úžasnou vyhlídkou na Olomouc.

Den 4

Čtvrtý den doporučujeme navštívit muzeum vodních světů, kde se děti mohou seznámit se zajímavými vodními útvary a experimentovat s vodou. Po obědě si můžete prohlédnout barokní sloup Nejsvětější Trojice na Horním náměstí a posedět v místní kavárně.

Den 5

Pátý den si užijte výlet na nedaleký zámek Bouzov, který je oblíbeným místem pro rodinné výlety. Pro děti je zde připraven zábavný program s možností seznámit se s historií zámku a okolí. Po návratu do Olomouce si dopřejte večeři v tradiční české restauraci a ochutnejte místní pivo.

Den 6

Šestý den můžete strávit návštěvou Olomouckého plavebního kanálu, kde si můžete pronajmout loď a prozkoumat okolí z vodní perspektivy. Pro děti je zde možnost různých vodních aktivit a her. Večer si můžete zajít do Divadla hudby a zaposlouchat se do skvělého hudebního vystoupení.

Den 7

Poslední den svého pobytu si můžete dopřát odpočinek v místních lázních a wellness centre. Pro děti jsou zde připraveny speciální programy pro malé návštěvníky, jako je dětské bazénky a masáže. Do večera si můžete procházet historické uličky města a zakončit svůj týden v Olomouci večeří v romantické restauraci s výhledem na centrum.

Nejčastější dotazy turistů

1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Olomouce s dětmi?

Nejvhodnější dobou pro návštěvu Olomouce s dětmi je jaro a léto, kdy mohou děti vychutnat venkovní aktivity a prohlídky památek.

2. Jak se dopravit do Olomouce?

Olomouc má dobře rozvinutou dopravní síť a je dobře dostupná autem, vlakem nebo autobusem z různých částí České republiky.

3. Jaké jsou nejoblíbenější atrakce pro děti v Olomouci?

Mezi nejoblíbenější atrakce pro děti v Olomouci patří ZOO Olomouc, botanická zahrada, Science Centre a mnoho dalších.

4. Kde se dá v Olomouci dobře najíst s dětmi?

V Olomouci najdete mnoho restaurací a kaváren vhodných pro rodiny s dětmi, kde si můžete vychutnat tradiční moravská jídla i mezinárodní kuchyni.

5. Jaké jsou nejbližší možnosti ubytování pro rodiny s dětmi v Olomouci?

V Olomouci najdete mnoho hotelů, penzionů a apartmánů vhodných pro rodiny s dětmi, které nabízejí komfortní ubytování a příjemné prostředí.

Seznam míst