Recko 14 denni itinerar

Řecko – 14 denní itinerář

Den 1: Athény

Vítejte v Athénách, hlavním městě Řecka. Na první den doporučujeme navštívit Akropoli s Parthenónem, starobylé centrum města Plaka a Národní archeologické muzeum.

Den 2: Delfy

Po snídani se vydejte do Delf, známých pro svůj chrám Apollóna a antické památky. Navštivte také muzeum v Delfách a procházku po úchvatném horském prostředí.

Den 3: Meteora

Na třetí den se přesuňte do Meteory, kde se nachází kláštery postavené na skalních útvarech. Užijte si panoramatické výhledy a prohlídku klášterů.

Den 4: Soluň

Po snídani se přesuňte do Soluně, druhého největšího města v Řecku. Navštivte Bílou věž, Aristotelovo náměstí a Rotundu Galeriovu.

Den 5: Chalkidiki

Na pátý den doporučujeme výlet do Chalkidiki, kde můžete relaxovat na krásných plážích, projet se lodí kolem poloostrova a ochutnat tradiční řeckou kuchyni.

Den 6: Korint

Po ranní kávě pokračujte do Korintu, kde se nachází starověké ruiny Korintského kanálu a Apollónův chrám. Prozkoumejte také městečko Korint a jeho malebné uličky.

Den 7: Mykonos

Čas na ostrovskou atmosféru! Mykonos je známý svými bílými domky, úzkými uličkami a živým nočním životem. Navštivte pláž Paradise a místní taverny.

Den 8: Santorini

Po snídani se přesuňte na Santorini, kde si užijete úchvatné západy slunce nad modrou křídovou krajinou. Navštivte město Oia, černé pláže a památky starověkého Théry.

Den 9: Rhodos

Na devátý den plánujte výlet na Rhodos, ostrov slunečních pláží a středověkých památek. Navštivte starobylou Rhodoskou akropoli, palác Velkého mistra a město Lindos.

Den 10: Kréta

Pro tento den doporučujeme výlet na Krétu, největší ostrov Řecka. Navštivte palác Knossos, město Chania a krásné pláže v Elafonisi.

Den 11: Olympos

Na jedenáctý den se vydejte do Olymposu, malebné vesnice na severním pobřeží ostrova Karpathos. Prozkoumejte tradiční domy, úzké uličky a ochutnejte místní speciality.

Den 12: Thassos

Po ranní procházce se přesuňte na ostrov Thassos, známý svými olivovými háji a zelenou krajinou. Navštivte starověký amfiteátr, pláž Golden Beach a archeologické památky.

Den 13: Alexandroupolis

Na předposlední den svého pobytu navštivte Alexandroupolis, přístavní město u černomořského pobřeží. Procházejte kolem majáku, užijte si pohled na moře a ochutnejte čerstvé ryby v místních restauracích.

Den 14: Athény

Poslední den strávějte v Athénách, procházejte uličkami Plaky, nakupujte suvenýry na tržišti Monastiraki a vychutnejte si tradiční řeckou večeři v místních tavernách.

Nejčastější dotazy turistů

1. Jaké jsou nejlepší pláže v Řecku?

V Řecku najdete mnoho krásných pláží, jako například Navagio Beach na Zakynthos, Elafonisi na Krétě nebo Myrtos na Kefalonii.

2. Jaké památky nesmím v Řecku minout?

Mezi nejznámější památky v Řecku patří Akropole v Athénách, města Meteora s kláštery, starověká Olympie nebo amfiteátr v Epidauru.

3. Jak se dostat mezi řecké ostrovy?

Mezi řeckými ostrovy je možné cestovat trajektem, které spojují jednotlivé ostrovy a pevninské destinace. Dále je možné využít lety mezi většími ostrovy.

4. Jaké je tradiční řecké jídlo?

Mezi oblíbená tradiční jídla v Řecku patří suvlaki, gyros, moussaka, feta s olivami a zeleniny, tzatziki nebo baklava.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Řecka?

Ideálním obdobím pro návštěvu Řecka jsou jaro a podzim, kdy je příjemné počasí a nejsou zde takové horké teploty jako v letních měsících.

Seznam míst