Oman 14 denni itinerar

Omán – 14 denní itinerář

Program

Den 1

První den si prohlédněte Sultanát ománský, hlavní město Ománu. Navštivte Sultan Qaboos Grand Mosque a prohlédněte si krásné ománské památky. Udělejte si procházku přístavem Muttrah a ochutnejte místní kuchyni v tradiční restauraci.

Den 2

Pro tento den je ideální výlet do Západních hor Ománu. Podívejte se na oblast Al-Hajar Mountains, kde najdete nádherné horské scenérie a tradiční vesnice. Nezapomeňte navštívit skalní formace Jebel Shams, nejvyšší vrchol Západních hor.

Den 3

Dnes vyrazte do údolí Wadi Shab, známého svými vodopády a krásnými bazény. Prozkoumejte okolí a udělejte si krásnou procházku údolím. Večer se ubytujte v blízkém hotelu a relaxujte u bazénu.

Den 4

Navštivte starobylé město Nizwa, kde se nachází Nizwa Fort, impozantní hrady postavená v 17. století. Procházejte se po tržišti Nizwa Souk a pořiďte si tradiční ománské suvenýry.

Den 5

Den 5 věnujte prozkoumání pohoří Al-Hajar Mountains. Navštivte vesnici Misfat Al Abriyyin, která se nachází na svahu hory a má úžasnou atmosféru. Udělejte výlet do vesnice Al Hamra, kde se můžete seznámit s tradiční ománskou kulturou.

Den 6

Pro tento den je ideální výlet do pouště Wahiba Sands. Zažijte jízdu na písečných dunách a pozorujte západ slunce v poušti. Ubytujte se v luxusním beduínském táboře a ochutnejte tradiční ománskou večeři.

Den 7

Navštivte město Sur, známé svými tradičními ománskými loděmi dhow. Prohlédněte si loděnice a pořiďte si plavbu lodí po ománském pobřeží. Nezapomeňte navštívit Sur Fort a procházet se tradičními uličkami města.

Den 8

Dnes se podívejte na město Salalah, které se nachází na jihu Ománu. Navštivte krásné plantáže kokosových palem a procházejte se po nádherných plážích. Udělejte si výlet do okolního pohoří a obdivujte krásnou přírodu.

Den 9

Pro tento den je ideální výlet do pouště Rub‘ al Khali, největší písečné pouště na světě. Zažijte opravdovou dobrodružnou jízdu po dunách a obdivujte rozsáhlé pouštní scenérie. Večer se ubytujte v pouštním táboře a pozorujte hvězdnou oblohu.

Den 10

Navštivte město Musandam, které se nachází na severu Ománu a nabízí nádherné zálivy a fjordy. Udělejte si lodní výlet po Musandamském poloostrově a pozorujte delfíny ve volné přírodě. Relaxujte na plážích a ochutnejte místní mořskou kuchyni.

Den 11

Dnes se podívejte do města Bahla, které je známé pro svou starobylou pevnost Bahla Fort, zapsanou na Seznamu světového dědictví UNESCO. Procházejte se po čtvrtech města a navštivte místní trhy.

Den 12

Pro tento den je ideální výlet do přírodní rezervace Ras Al Jinz, kde se nachází hnízdiště karet obecných. Udělejte si noční výlet na pláž a pozorujte želvy při kladení vajec. Pořiďte si průvodce, který vám bude vysvětlovat chování želv a ochranná opatření.

Den 13

Navštivte město Sohar, které je známé svým starověkým hradem Sohar Fort. Procházejte se po starobylých uličkách města a ochutnejte místní ománské speciality v tradičních restauracích. Doprovoďte večer procházkou po pláži.

Den 14

Poslední den si užijte odpočinek a relaxujte na pláži. Procházejte se po promenádě a nakupujte suvenýry pro vaše blízké. Ve večerních hodinách si dopřejte romantickou večeři na pláži a podívejte se na západ slunce nad Ománem.

Nejčastější dotazy turistů

 1. Kde se nachází nejlepší pláže v Ománu?
  Nejlepší pláže v Ománu najdete v regionu Salalah na jihu země.
 2. Jak si zajistit ubytování v Ománu?
  Je doporučeno rezervovat si ubytování předem online, zejména v turisticky oblíbených oblastech.
 3. Co si vzít s sebou na výlet do pouště Wahiba Sands?
  Na výlet do pouště si vezměte dostatek vody, opalovací krém, klobouk a pohodlné oblečení.
 4. Jak se dostat do města Nizwa?
  Nejjednodušší způsob dopravy do města Nizwa je automobil. Můžete si také pronajmout auto nebo využít veřejnou dopravu.
 5. Je nutné mít povolení k návštěvě rezervace Ras Al Jinz?
  Ano, je nutné si dopředu zarezervovat prohlídku rezervace a dodržovat pravidla ochrany přírody.

Seznam míst