Panama 7 denni itinerar

Panama- 7 denní itinerář

Den 1: Panama City

Vítejte v Panamě! První den svého pobytu v Panama City nezapomeňte navštívit Panama Canal, který je jedním z nejdůležitějších průplavů na světě. Poté si projděte historické centrum Casco Viejo, kde uvidíte krásné koloniální budovy a úzké uličky. Večer se vydejte na Malecón, kde si můžete vychutnat krásný západ slunce.

Den 2: San Blas Islands

Druhý den si dopřejte výlet na San Blas Islands, což je skupina ostrovů v Karibiku. Zde si můžete užít bílé písčité pláže, průzračné moře a tradiční kulturu místních Kuna indiánů. Doporučujeme si zapůjčit lodku a prozkoumat okolní ostrovy.

Den 3: Boquete

Na třetí den se vydejte do Boquete, malebného horského městečka obklopeného kávovými plantážemi. Zde si můžete užít trek po sopce Barú, ochutnat místní kávu nebo si dopřát relaxaci v termálních pramenech Caldera.

Den 4: Bocas del Toro

Pro další den doporučujeme návštěvu Bocas del Toro, což je oblíbený cestovatelský cíl na severozápadním pobřeží Panamy. Zde si můžete užít sluníčko na plážích, potápění nebo surfování. Nezapomeňte si také prohlédnout malebné barevné domky ve městečku Bocas Town.

Den 5: Santa Catalina

Na pátý den se vydejte do Santa Catalina, malebného rybářského městečka na pacifickém pobřeží. Toto místo je ideální pro milovníky surfingu a potápění. Doporučujeme si pronajmout kajak a prozkoumat okolní zátoky a ostrůvky.

Den 6: Gamboa Rainforest

Šestý den strávějte v Gamboa Rainforest, kde si můžete vychutnat tropickou přírodu a pozorovat zdejší pestrou faunu a flóru. Doporučujeme si vyjet na lanovce nad stromy, projet se po řece na lodích a navštívit zoologickou zahradu Summit.

Den 7: Portobelo

Poslední den svého pobytu v Panamě navštivte Portobelo, historické město s nádhernými pevnostmi a památkami ze španělské koloniální éry. Toto místo je ideální pro milovníky historie a architektury. Doporučujeme si také projít se po místní tržnici a ochutnat tradiční panamské speciality.

Nejčastější dotazy turistů

1. Jaké je nejlepší období na návštěvu Panamy?

Nejlepší období na návštěvu Panamy je od prosince do dubna, kdy panuje suché a slunečné počasí.

2. Jaké jsou tradiční panamské speciality?

Mezi tradiční panamské speciality patří například ceviche (mořské plody marínované v citronové šťávě), sancocho (tradiční polévka) nebo arroz con pollo (kuřecí rizoto).

3. Jak se dopravovat po Panamě?

V Panamě je výborná infrastruktura veřejné dopravy, včetně autobusů a taxíků. Pro delší vzdálenosti je možné využít vnitrostátní lety.

4. Jaká je místní měna a jak si vybírat peníze?

Místní měnou v Panamě je balboa, ale častěji se používá americký dolar. Většina bankomatů přijímá mezinárodní bankovní karty.

5. Má Panamá nějaké bezpečnostní zvláštnosti?

Panama je obecně považována za bezpečnou destinaci pro cestování, ale doporučuje se dodržovat základní bezpečnostní opatření, zejména ve velkých městech.

Seznam míst