Opava 7 denni itinerar

Opava – 7 denní itinerář

Program

Den 1

První den svého pobytu v Opavě doporučujeme navštívit historické centrum města. Projděte se kolem náměstí s radnicí a kostelem svatého Václava. Nezapomeňte také zavítat do Opavského zámku, který je považován za jedno z nejvýznamnějších památek ve městě.

Den 2

Druhý den můžete podniknout výlet do okolí Opavy a navštívit Hradec nad Moravicí s malebným zámkem a překrásným parkem. Po prohlídce se můžete vydat na procházku okolní přírodou nebo si dopřát piknik v zámeckém parku.

Den 3

Třetí den doporučujeme navštívit místní muzea a galerie. Zajímavou destinací může být Slezské zemské muzeum či Zámecká galerie. Zde se můžete seznámit s bohatou historií a kulturou Opavy a okolí.

Den 4

V rámci čtvrtého dne si můžete udělat výlet do blízkých lázní Velké Losiny, kde se nachází jedna z nejstarších papírenských továren v Evropě. Uvidíte zde ruční výrobu papíru a můžete si zakoupit originální suvenýry.

Den 5

Pátý den můžete strávit návštěvou opavského arboreta, které je jedním z nejstarších v České republice. Procházka mezi exotickými rostlinami a stromy vás jistě osvěží a nabídne krásné fotomotivy.

Den 6

Šestý den doporučujeme výlet do blízkého města Ostrava, kde se nachází Dolní oblast Vítkovice. Zde můžete navštívit interaktivní muzeum techniky a průmyslu nebo si prohlédnout industriální památky v této unikátní lokalitě.

Den 7

Poslední den svého pobytu v Opavě si můžete dopřát odpočinek v místních restauracích a kavárnách. Vyzkoušejte tradiční slezskou kuchyni a ochutnejte místní speciality. Prožijete tak autentický zážitek z pobytu v Opavě.

Nejčastější dotazy turistů

  1. Jak se dostanu do Opavy? Do Opavy se lze dostat vlakem nebo autobusem z větších českých měst.
  2. Co si vzít s sebou na výlety? Doporučujeme pohodlnou obuv a oblečení dle počasí. Nezapomeňte také fotoaparát.
  3. Jsou v Opavě dobré restaurace? Ano, v Opavě najdete mnoho restaurací nabízejících tradiční slezskou kuchyni i mezinárodní speciality.
  4. Existují v Opavě možnosti ubytování? Ano, v Opavě se nachází řada hotelů, penzionů a ubytovacích zařízení pro turisty.
  5. Kde si mohu zakoupit suvenýry z Opavy? Suvenýry z Opavy si můžete zakoupit v místních obchodech s řemeslnými výrobky nebo v turistických informačních centrech.

Seznam míst