Oslo 3 denni itinerar

Oslo – 3 denní itinerář

Program

Den 1

Vítejte v Oslu, hlavním městě Norska! První den si dopřejte procházku po krásné ulici Karl Johans Gate, kde najdete mnoho obchodů, kaváren a restaurací. Navštivte také Královský palác, který je jednou z nejvýznamnějších památek města. Večer doporučuji navštívit Oslo Opera House, která je architektonickým skvostem a nabízí úžasný výhled na fjord.

Den 2

Druhý den se vydejte do čtvrti Frogner, kde se nachází slavný Vigeland Sculpture Park. Tento park je plný soch norského sochaře Gustava Vigelanda a je považován za jednu z největších atrakcí Osla. Po prohlídce parku si udělejte příjemnou procházku po okolí a navštivte třeba Národní muzeum Norska.

Den 3

Poslední den ve městě si nenechte ujít Norské národní divadlo a muzeum Fram, kde se dozvíte více o norských polárních objevech. Pro odpoledne doporučuji výlet lodí na Oslský fjord, kde si můžete užít krásné výhledy na město a okolní přírodu.

Nejčastější dotazy turistů

  1. Co je nejlepší způsob dopravy v Oslu?
  2. Nejlepší způsob dopravy v Oslu je MHD (tramvaje, autobusy, metro), které vás pohodlně dostanou do všech částí města. Můžete si také pronajmout kolo nebo využít službu sdílených kol a elektrických kol.

  3. Jak se dostanu z letiště do centra Osla?
  4. Z letiště Gardermoen je nejlepší způsob dopravy Airport Express Train, který vás za pár minut dostane do centra města. Také můžete využít taxi nebo autobusovou dopravu.

  5. Kde sehnat nejlepší norské speciality v Oslu?
  6. V centru města najdete mnoho restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat tradiční norské speciality, jako je třeba rybí polévka, krevety nebo torsk.

  7. Je vstup do Národního muzea Norska placený?
  8. Ano, vstup do Národního muzea Norska je placený, ale stojí za to. Muzeum nabízí bohatou sbírku norského umění a historie.

  9. Jaké je počasí v Oslu v daném období?
  10. Pokud plánujete návštěvu Osla, doporučuji si předem zjistit aktuální předpověď počasí, protože počasí může být poměrně proměnlivé. Obvykle se v Oslu setkáte s chladným a vlhkým podnebím.

Seznam míst