Lisabon 7 denni itinerar

Lisabon – 7 denní itinerář

Den 1

Vítejte v Lisabonu! Po příjezdu do hlavního města Portugalska si dopřejte procházku historickým centrem města. Navštivte slavný hrad Castelo de São Jorge a užijte si nádherný výhled na řeku Tejo. Procházka uličkami Alfama, nejstarší čtvrti v Lisabonu, je rovněž nezapomenutelným zážitkem.

Den 2

Druhý den v Lisabonu věnujte návštěvě kláštera Jerónimos a věži Belém, které jsou součástí UNESCO světového dědictví. Nezapomeňte ochutnat slavné tradiční lisabonské pečivo – pastel de nata – v jedné z místních cukráren.

Den 3

Prozkoumejte moderní část Lisabonu – Parque das Nações. Navštivte Oceanárium, kde se můžete setkat se zajímavými druhy mořských živočichů. Pokud máte rádi botaniku, doporučujeme návštěvu zahrady Jardim Botânico da Ajuda.

Den 4

Dnes si udělejte výlet do nedalekého města Sintra, které je rovněž zapsáno na seznamu UNESCO. Prohlédněte si pohádkový zámek Pena Palace a romantický palác Quinta da Regaleira. Na zpáteční cestě se stavte v malebném přímořském městečku Cascais.

Den 5

Procházka po nábřeží Cais do Sodré a návštěva tradičního tržiště Mercado da Ribeira vás zavede do srdce místní kuchyně. Navštivte také slavný výtah Elevador de Santa Justa, ze kterého se nabízí úchvatný výhled na město.

Den 6

Věnujte se poznávání uměleckých pokladů Lisabonu v muzeu Calouste Gulbenkian a následně prozkoumejte uměleckou čtvrť LX Factory, kde najdete mnoho galerií a designových obchodů. Večer si dopřejte večeři v jedné z místních restaurací s tradiční portugalskou kuchyní.

Den 7

Poslední den v Lisabonu zamiřte na prodlouženou plážovou procházku podél pobřeží do malebného městečka Estoril. Užijte si slunce, moře a relaxující atmosféru, než se vydáte na cestu zpět domů.

Nejčastější dotazy turistů:

  1. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Lisabonu? Nejlepší období pro návštěvu Lisabonu je jaro a podzim, kdy je počasí příjemné a turistické atrakce nejsou přeplněné.
  2. Jak se dopravit do Lisabonu z letiště? Z letiště je možné se dostat do centra města pohodlně metrem, taxi nebo shuttle busy.
  3. Co si vzít s sebou na výlet do Lisabonu? Doporučujeme pohodlnou obuv pro dlouhé procházky po městě, ochranný krém proti slunci a kapesní průvodce městem.
  4. Jaká je místní měna v Portugalsku? Měnou v Portugalsku je euro. Většina obchodů a restaurací akceptuje i platební karty.
  5. Kde se ubytovat v Lisabonu? V Lisabonu najdete širokou nabídku ubytování od luxusních hotelů po levné hostely. Doporučujeme zarezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících.

Seznam míst: