Salzburg Rakousko 3 denni itinerar

Salzburg, Rakousko – 3 denní itinerář

Den 1

Vítejte v Salzburgu! Na začátku vaší cesty si určitě nenechte ujít procházku historickým centrem města. Projděte se kolem Hohensalzburgského hradu, jednoho z nejstarších hradů v Evropě. Pokocháte se krásným výhledem na město a okolní hory. Po prohlídce hradu se vydejte do proslulého zahrady Mirabell, kde najdete nejen krásné květinové záhony, ale také slavný zámek Mirabell, kde byly natáčeny některé scény z filmu Zvuk hudby.

Den 2

Dnes se vydáme na výlet do malebného městečka Hallstatt, které se nachází asi hodinu jízdy od Salzburgu. Hallstatt je známý svými malebnými domky u jezera a malebnými uličkami. Navštivte také Salzkammergut, kde si můžete vychutnat krásnou přírodu a klidnou atmosféru. Po návratu do Salzburgu si dopřejte večeři v tradiční restauraci a ochutnejte místní speciality jako Schnitzel nebo Apfelstrudel.

Den 3

Poslední den vaší cesty můžete věnovat návštěvě muzeí ve městě. Doporučujeme navštívit Muzeum Mozarta, kde se dozvíte vše o slavném hudebním skladateli, který se narodil právě v Salzburgu. Pro milovníky umění je zajímavé i Muzeum moderního umění Rupertinum. Na závěr si můžete udělat procházku podél řeky Salzach a odpočinout si na jedné z mnoha udělených laviček v parku.

Nejčastější dotazy turistů

 • 1. Jak se dostanu z letiště do centra města Salzburgu?

  Nejjednodušší způsob dopravy z letiště do centra města je taxi nebo kyvadlová doprava. Také můžete využít veřejnou dopravu – autobus č. 2 vám odveze až do centra.

 • 2. Kde seženu nejlepší výhled na celé město?

  Nejlepší výhled na celé město Salzburg získáte z Hohensalzburgského hradu, který se tyčí nad městem. Také si můžete vychutnat výhled z Muzeum moderního umění Rupertinum.

 • 3. Kde mohu ochutnat tradiční rakouskou kuchyni?

  Tradiční rakouskou kuchyni můžete ochutnat v mnoha restauracích ve starém městě. Doporučujeme navštívit restauraci Stiftskeller St. Peter nebo Gasthaus Wilder Mann.

 • 4. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Salzburgu?

  Nejlepší doba na návštěvu Salzburgu je na jaře nebo na podzim, kdy je zde příjemné počasí a nepříliš rušná turistická sezóna.

 • 5. Kde seženu nejlepší suvenýry?

  Nejlepší suvenýry z Rakouska můžete sehnat v obchodech ve starém městě. Doporučujeme navštívit trhovou ulici Getreidegasse, kde najdete mnoho obchůdků s tradičními rakouskými výrobky.

Seznam míst