Ottawa Srdce kanadske politiky

Ottawa – Srdce kanadské politiky

Obsah

1. Parlament Hill

Parlament Hill je ikonická budova v Ottawě, která slouží jako sídlo kanadského parlamentu. Tato historická stavba nabízí nádherný výhled na město a řeku Ottawa. Turisté si mohou prohlédnout zasedací sály, nádhernou knihovnu a široká nádvoří. Každý večer se zde koná světelná show, která je nezapomenutelným zážitkem pro návštěvníky.

2. Národní galerie Kanady

Národní galerie Kanady je domovem pro rozsáhlou sbírku kanadského a mezinárodního umění. Návštěvníci zde najdou díla známých umělců jako jsou Emily Carr, Alex Colville nebo Vincent van Gogh. Galerie je také známá svou moderní architekturou a impozantními expozicemi. Doporučujeme si dopřát prohlídku s průvodcem.

3. Hlavní návální nábřeží

Hlavní návální nábřeží v Ottawě je oblíbeným místem pro odpočinek a procházky. Turisté zde mohou obdivovat impozantní sochy, historické památky a tradiční kanadské restaurace. Nábřeží nabízí také krásný výhled na řeku a okolní památky, jako je například Peace Tower.

4. Muzeum Kanady

Muzeum Kanady je ideálním místem pro pochopení historie a kultury země. Návštěvníci se zde dozvědí o prvních obyvatelích Kanady, kolonizaci a vývoji země do současnosti. Muzeum nabízí interaktivní expozice, historické artefakty a zajímavé informace o životě v Kanadě.

5. Bytown Museum

Bytown Museum je malé, avšak fascinující muzeum se zaměřením na historii Ottawy. Návštěvníci se zde dozví o prvních osadnících, výstavbě města a jeho proměnách v průběhu času. Muzeum se nachází nedaleko Rideau kanálu a nabízí krásný výhled na okolní historické budovy.

6. Centrum umění

Centrum umění v Ottawě je centrem pro výstavy a kulturní akce. Turisté zde mohou navštívit různé galerie, divadelní představení a koncerty. Centrum je známé svou moderní architekturou a nabízí bohatý program pro milovníky umění a kultury.

7. Royal Canadian Mint

Royal Canadian Mint je místo, kde se razí kanadské mince a medaile. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout historické razící stroje, seznámit se s procesem výroby mincí a zakoupit si unikátní suvenýry. Místo je oblíbené zejména u numismatických nadšenců a sběratelů.

8. Zahrady Canadian Tulip

Zahrady Canadian Tulip jsou krásným místem pro milovníky květin a přírody. Turisté zde najdou barevné tulipány, různé druhy květin a malebné cestičky. Zahrady jsou oblíbené jak u místních obyvatel, tak i u návštěvníků z celého světa.

9. Kanadské muzeum vědy a techniky

Kanadské muzeum vědy a techniky je skvělým místem pro návštěvu s celou rodinou. Návštěvníci se zde dozví o vědeckých objevech, technických inovacích a historii vědy v Kanadě. Muzeum nabízí interaktivní expozice, experimentální haly a zajímavé ukázky technických zařízení.

10. Západní výstavní hala

Západní výstavní hala je moderní galerií v centru Ottawy. Návštěvníci zde mohou vidět různé umělecké výstavy, fotografie a instalace od kanadských a mezinárodních umělců. Galerie je ideálním místem pro poznání současného umění a designu v Kanadě.

Nejčastější dotazy turistů

Kdy je nejlepší čas navštívit Ottawu?

Nejlepší čas k návštěvě Ottawy je od května do září, kdy je počasí příjemné a město nabízí různé venkovní aktivity.

Jak se dostat do Ottawy?

Do Ottawy se lze dostat letecky, vlakem nebo autobusem. Město má dobré spojení s ostatními kanadskými městy.

Jak dlouho by měla být návštěva Ottawy?

Prozkoumání hlavních památek Ottawy vyžaduje minimálně 2 až 3 dny. Doporučujeme však zůstat déle, abyste si mohli užít i okolní přírodní krásy a zajímavosti.

Kolik stojí vstupenky do muzeí v Ottawě?

Ceny vstupenek do muzeí v Ottawě se liší podle konkrétního zařízení. Obvykle se pohybují mezi 10 až 20 CAD za dospělou osobu. Některá muzea nabízejí i rodinné a skupinové slevy.

Existují v Ottawě cyklostezky?

Ano, v Ottawě je rozsáhlá síť cyklostezek, které jsou ideální pro prohlídku města na kole. Město nabízí i služby půjčovny kol pro turisty.

Itineráře

Seznam míst