Plzen

Plzeň –

Program

Den 1 | Den 2 | Den 3 | Den 4 | Den 5 | Den 6 | Den 7 | Den 8 | Den 9 | Den 10 | Den 11 | Den 12 | Den 13 | Den 14

Den 1

První den ve městě Plzeň začněte procházkou po historickém centru města. Navštivte Plzeňský hrad, který nabízí krásný výhled na okolí. Po prohlídce hradu si zajděte do Plzeňského pivovaru, kde si můžete prohlédnout výrobu piva a ochutnat tradiční plzeňský mok.

Den 2

Druhý den se vydejte do Zoologické a botanické zahrady města Plzně, kde si můžete prohlédnout mnoho druhů zvířat a rostlin. Odpoledne navštivte Plzeňskou synagogu, která je jednou z největších synagog v České republice.

Den 3

Třetí den doporučujeme navštívit Katedrálu svatého Bartoloměje, která je nejvýznamnější sakrální stavbou v Plzni. Po prohlídce katedrály si můžete udělat procházku po náměstí Republiky a posedět v jedné z místních kaváren.

Den 4

Čtvrtý den si dopřejte relaxaci v lázeňském středisku Plzeňský Prazdroj, kde si můžete užít saunu, masáže a další lázeňské procedury. Odpoledne se vydejte do muzea loutek, kde se dozvíte o historii loutkového divadla v České republice.

Den 5

Pátý den doporučujeme výlet do blízkého okolí Plzně. Navštivte hrad Radyně, který se nachází nedaleko města. Po prohlídce hradu se zastavte v městečku Stříbro, kde si můžete prohlédnout místní památky.

Den 6

Šestý den si udělejte výlet do nedalekého města Klatovy. Navštivte zde městskou památkovou rezervaci s kostelem sv. Markéty a procházejte se po úzkých uličkách starého města. Večer se vraťte zpět do Plzně.

Den 7

Sedmý den se vydejte na procházku podél řeky Úhlava, kde si můžete užít krásnou přírodu a čerstvý vzduch. Odpoledne si zarezervujte prohlídku historických sklepů města Plzně, kde se dozvíte o historii těchto podzemních chodeb.

Den 8

Osmý den si dopřejte návštěvu vědeckotechnického muzea Techmania Plzeň, kde se můžete seznámit s novými technologiemi a experimentovat s různými fyzikálními jevy. Večer si užijte tradiční českou kuchyni v některé z místních restaurací.

Den 9

Devátý den se vydejte do Muzea města Plzně, kde se můžete seznámit s historií a kulturou města. Po prohlídce muzea si dejte procházku po parku Lochotín a relaxujte u jezera.

Den 10

Desátý den si užijte nákupy v některém z místních obchodních center nebo butiků. Po nákupním maratonu si dopřejte večeři v tradiční české restauraci a ochutnejte místní speciality.

Den 11

Jedenáctý den se podívejte na divadelní představení v Divadle Josefa Kajetána Tyla, které patří mezi nejvýznamnější divadelní scény v Plzni. Po divadelním zážitku si zajděte na sklenku tradičního plzeňského piva do místní hospody.

Den 12

Dvanáctý den si udělejte výlet do města Domažlice, kde se každoročně koná historická slavnost Chodska. Procházejte se po Malem Dobřívě a užijte si atmosféru této tradiční události.

Den 13

Třináctý den navštivte pivní lázně v Plzni, kde si můžete užít relaxaci ve vaně plné piva a další lázeňské procedury. Odpoledne si zajděte do planetária, kde se dozvíte o vesmíru a hvězdách.

Den 14

Čtrnáctý den si dopřejte poslední nákupy suvenýrů a pamlsků z Plzně. Poté se rozloučte s tímto krásným městem a vydejte se na cestu domů plni nových zážitků a vzpomínek.

Nejčastější dotazy turistů

1. Jak se dostat do Plzně z letiště?

2. Kde se dá v Plzni nejlépe ubytovat?

3. Jaké jsou nejlepší restaurace v Plzni?

4. Jak dlouho trvá prohlídka Plzeňského pivovaru?

5. Kde se nachází hlavní nákupní centra v Plzni?

Seznam míst