Palma de Mallorca 7 denni itinerar

Palma de Mallorca – 7 denní itinerář

Den 1

Vítejte v Palma de Mallorca! První den si doporučujeme prozkoumat historické centrum města. Navštivte ikonickou katedrálu La Seu a procházejte se uličkami starého města. Nezapomeňte ochutnat tradiční mallorské speciality v některé z místních restaurací.

Den 2

Na druhý den doporučujeme navštívit hrad Bellver, odkud se nabízí úchvatný výhled na celé město a okolí. Pak si můžete užít odpoledne na pláži Cala Major a vychutnat si slunce a moře.

Den 3

Pro tento den doporučujeme výlet do přírody. Navštivte nádherné útesy na západním pobřeží ostrova nebo se vydejte na výlet do hor. Pro milovníky aktivního odpočinku je zde možnost vyzkoušet si různé outdoorové aktivity.

Den 4

Čtvrtý den si můžete dopřát návštěvu některé z místních památek, jako je hrobka ve Valldemossě nebo zámek Castell de Bellver. Prozkoumejte také tradiční trhy a nakupte si suvenýry a místní produkty.

Den 5

Pro tento den doporučujeme relaxaci a odpočinek. Navštivte lázeňské centrum nebo si užijte den na pláži. Pro milovníky golfového sportu je zde také možnost si zahrát na některém z místních golfových hřišť.

Den 6

Na šestý den si doporučujeme výlet do okolí Palmy de Mallorky. Navštivte některou z menších vesniček nebo se vydejte na výlet lodí kolem pobřeží. Užijte si krásné výhledy a poznávejte místní kulturu.

Den 7

Poslední den můžete strávit návštěvou některé z místních galerií nebo muzeí. Pak si dopřejte poslední nákupy a večer si pořádně užijte místní noční život. Palma de Mallorca nabízí širokou škálu restaurací, barů a klubů.

Nejčastější dotazy turistů:

  1. Je vhodné v Palma de Mallorca pít vodu z kohoutku?
  2. Ne, doporučuje se pít pouze balenou vodu.

  3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Palmy de Mallorky?
  4. Nejlepší doba na návštěvu je od května do září, kdy je příjemné počasí.

  5. Je nutné mít španělské eura na dovolené v Palma de Mallorca?
  6. Většina míst akceptuje platební karty, ale je dobré mít i nějaké hotovostní eura.

  7. Kolik dní bych měl strávit v Palma de Mallorca?
  8. Prozkoumat hlavní atrakce a okolí Palmy de Mallorky je ideální na 7 dní.

  9. Co je typické pro místní kuchyni?
  10. Místní kuchyně je známá především produkty jako je olivový olej, mořské plody, paella a tradiční vína.

Seznam míst: