Pobalti Estonsko Nejkrasnejsi mista k navsteve

Pobaltí – Estonsko: Nejkrásnější místa k návštěvě

Obsah

Tallinn

Tallinn je hlavní město Estonska a jedno z nejpopulárnějších turistických cílů Pobaltí. Jeho památková část – středověký městský stát – je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Město nabízí úžasné historické památky, jako je Tallinnský zámek, katedrála sv. Mikuláše a mnoho malebných uliček. Nezapomeňte navštívit také vyhlídkovou plošinu na Toompea kopci, odkud se naskýtá nádherný výhled na město.

Praktická informace pro turisty: Vstupné do většiny památek se platí v místní měně – euře. Je vhodné si předem zarezervovat vstupenky online, zejména v letní sezóně.

Ostrov Saaremaa

Ostrov Saaremaa je největší estonský ostrov a nabízí nádhernou přírodu, malebné vesnice a historické památky. Navštivte zde hrad Kuressaare, který dominuje městu Kuressaare, a projděte se po krásných plážích ostrova. Saaremaa je také známá lázeňskými možnostmi a lázně Kuressaare nabízejí relaxaci a odpočinek.

Praktická informace pro turisty: Pro cestu na ostrov je možné využít trajekt z pevninského Estonska. Doporučuje se si pronajmout auto nebo zapůjčit kolo k prozkoumání ostrova.

Pärnu

Pärnu je nejznámější estonské přímořské letovisko a lázeňské město. Má dlouhou písečnou pláž, promenádu a lázeňské domy z 19. století. V létě sem proudí turisté hledající slunce a moře, ale i v zimě má Pärnu své kouzlo a klid pro relaxaci.

Praktická informace pro turisty: V letních měsících je nutné počítat s většími omezeními v dopravě a ubytování. Doporučuje se rezervovat si ubytování a vstupy do lázeňských zařízení dopředu.

Tartu

Tartu je druhé největší město Estonska a jedno z nejvýznamnějších univerzitních měst ve střední Evropě. Město má bohatou historii a kulturu, zastavte se v Muzeu Univerzity v Tartu nebo v místní botanické zahradě. Pro milovníky kavárnické kultury je Tartu rájem s mnoha útulnými kavárnami a restauracemi.

Praktická informace pro turisty: V centru města je možné využít bezplatné městské Wi-Fi sítě. Pro návštěvu muzeí a galerií se doporučuje si zakoupit Tartu Card, která nabízí vstupy zdarma nebo slevy.

Národní park Lahemaa

Národní park Lahemaa je nejstarší národní park v Estonsku a nabízí nádhernou přírodu, lesy, jezera a historické statky. Procházky po turistických trasách vás provedou malebnými scenériemi a ukáží vám pestrou faunu a flóru parku. Nezapomeňte navštívit také různé muzea a zámecké areály v okolí.

Praktická informace pro turisty: V parku je možné kempovat a strávit zde několik dní v přírodě. Doporučuje se mít s sebou dostatek vody a jídla na dlouhé procházky.

Haapsalu

Haapsalu je malé lázeňské město s příjemnou atmosférou a léčivými minerálními prameny. Proslavilo se díky svému hradu, který je považován za jedno z nejromantičtějších míst v Estonsku. Navštivte také promenádu s dřevěnými lázněmi a zámecké muzeum v historickém centru města.

Praktická informace pro turisty: Ve městě je možné využít veřejné lázně a wellness centra. Doporučuje se objednat si masáže a wellness procedury předem.

Mulgimaa

Mulgimaa je historická oblast v jižním Estonsku známá svými lidovými tradicemi a folklórem. Navštivte zde tradiční usedlosti s dobovým vybavením a ochutnejte místní speciality. Pro milovníky kultury a historie je toto místo velkým překvapením a obohacením.

Praktická informace pro turisty: V oblasti Mulgimaa se konají pravidelné folklórní festivaly a akce. Doporučuje se sledovat místní kulturní program a účastnit se tradičních událostí.

Narva

Narva je hraniční město mezi Estonskem a Ruskem a jeho nejvýraznější památkou je Narvský hrad. Tato pevnost se tyčí na břehu řeky Narva a nabízí fascinující pohled na protější ruské město Ivangorod. Procházka po hradebních zdech je nezapomenutelný zážitek.

Praktická informace pro turisty: V některých místech města se nachází hraniční přechody, je důležité dodržovat pravidla při přechodu mezi Estonskem a Ruskem. Doporučuje se mít stále u sebe cestovní doklady.

Viljandi

Viljandi je malebné město ležící u stejnojmenného jezera a je centrem estonské folkové hudby a kultury. Navštivte zde hrad Viljandi, který se tyčí nad městem, a místní historické muzeum. Každoročně se zde koná Viljandi Folkový festival, který přitahuje milovníky tradic a hudby.

Praktická informace pro turisty: V městě je možné si pronajmout lodě a plovárny na jezeře Viljandi. Doporučuje se využít možnosti koupání a vodních sportů na jezeře.

Rakvere

Rakvere je město známé svojí historií, kterou připomíná hrad Rakvere. Tento hrad nabízí různé ukázky středověkých soubojů a akcí pro turisty. Pro milovníky historie je toto místo ideální pro návštěvu a poznání estonských kořenů.

Praktická informace pro turisty: V areálu hradu se konají pravidelné historické akce a trhy. Doporučuje se informovat se o aktuálním programu a vstupném před návštěvou.

Nejčastější dotazy turistů

Jak se dostanu do Estonska?

Estonsko je možné dosáhnout letecky nebo po silnici z okolních zemí, jako jsou Finsko, Lotyšsko nebo Rusko. Existují také pravidelné trajektové spoje mezi estonskými ostrovy a pevninou.

Jak se platí v Estonsku?

V Estonsku je běžným platebním prostředkem euro. Většina obchodů a restaurací akceptuje platební karty, ale mějte také dostatek hotovosti pro menší nákupy.

Jaká je nejlepší doba na návštěvu Estonska?

Nejlepší období pro návštěvu Estonska je od května do září, kdy je příjemné počasí a města ožívají festivaly a akce. V zimních měsících je Estonsko oblíbené pro lyžování a zimní sporty.

Je v Estonsku bezpečno cestovat?

Estonsko je považováno za jednu z nejbezpečnějších zemí na světě. Dbejte na obvyklá opatření a zachovejte zdravý selský rozum při cestování.

Potřebuji vízum pro vstup do Estonska?

Občané většiny zemí EU nepotřebují vízum pro vstup do Estonska. Pro cestovatele z jiných zemí platí podmínky vízového režimu, informujte se před cestou.

Itineráře

Seznam míst