Peking 7 denni itinerar

Peking – 7 denní itinerář

Program

Den 1

V první den svého pobytu v Pekingu doporučuji navštívit Zakázané město, které je jedním z hlavních symbolů Číny a nabízí pohled do historie císařské éry. Dále se projděte po Náměstí Nebeského klidu a navštivte Chrám Neba.

Den 2

Druhý den se vydejte do Chrámů a klášterů Yonghegong, známého také jako Lamaové chrámy. Pokocháte se úchvatnou architekturou a klidem tohoto místa. Poté navštivte Pekingskou zoologickou zahradu, kde můžete vidět mnoho exotických zvířat.

Den 3

Na třetí den si dopřejte návštěvu Velké zdi, jednoho z divů světa. Doporučuji navštívit část Mutianyu, která není tak přeplněná turisty jako jiné části zdi. Po náročné procházce si odpočiňte v Pekingském botanickém parku.

Den 4

V tento den navštivte Chrám Čínských aristokratů, který je známý svými kraslicemi a nádhernou architekturou. Poté se vydejte do Pekingské opery, kde si můžete vychutnat tradiční čínské divadelní představení.

Den 5

Pátý den se podívejte na Letní palác, krásný komplex zahrad a paláců, který sloužil jako letní rezidence císařů. Poté se projděte po Starém městě a prozkoumejte místní trhy a obchůdky.

Den 6

V tento den si můžete dopřát výlet do Jingshan Parku, odkud si můžete vychutnat panoramatický výhled na Peking. Poté navštivte Muzeum Národního dědictví, kde se dozvíte více o bohaté historii Číny.

Den 7

V poslední den svého pobytu si užijte relaxaci v Pekingském parku Beihai, který nabízí krásné zahrady a jezera. Prohlédněte si také Pagodu bílého oblaku, která je jedním z nejznámějších památek v Pekingu.

Nejčastější dotazy turistů

  1. Je nutné mít vízum pro návštěvu Číny?
  2. Ano, pro vstup do Číny je většinou vyžadováno turistické vízum. Je dobré si ho zajistit předem.

  3. Jaký je nejlepší způsob dopravy v Pekingu?
  4. V Pekingu je mnoho možností dopravy, včetně metra, autobusů a taxi. Doporučuji využívat metro, které je rychlé a levné.

  5. Co si vzít s sebou na výlet k Velké zdi?
  6. Na výlet k Velké zdi doporučuji mít pohodlnou obuv, sluneční brýle, klobouk a dostatek vody.

  7. Je možné platit kreditní kartou v Pekingu?
  8. V mnoha obchodech a restauracích v Pekingu je možné platit kreditní kartou, ale doporučuji mít také vždy hotovost.

  9. Jaké jsou otevírací hodiny památek v Pekingu?
  10. Otevírací hodiny se mohou lišit podle každé památky, je dobré si předem zkontrolovat aktuální informace na internetu.

Seznam míst