Plzensky kraj 7 denni itinerar

Plzeňský kraj – 7 denní itinerář

Program

Den 1

V první den Vaší cesty po Plzeňském kraji si nesmíte nechat ujít návštěvu Plzně, známé pro svou slavnou Plzeňskou pivnici. Navštivte Pivovar Pilsner Urquell, kde se dozvíte víc o historii piva a můžete ochutnat čerstvě natočené pivo přímo z tanku.

Den 2

V druhý den doporučujeme navštívit zámek Kozel, který se nachází nedaleko Plzně. Prohlédněte si krásné interiéry a procházejte se zámeckým parkem. Následně můžete navštívit rodný dům spisovatele K. J. Erbena v Přešticích.

Den 3

Ve třetí den se vydejte do přírody a navštivte Národní park Šumava. Procházejte se jedinečnou krajinou, podívejte se na vyhlídky a užijte si klid a pohodu v přírodě.

Den 4

V čtvrtý den si prohlédněte zámek Rabí, který se nachází v malebném prostředí mezi lesy a jezery. Poznejte historii tohoto místa a užijte si procházku po okolí.

Den 5

Pátý den můžete strávit návštěvou hradu Kašperk, který patří k významným památkám Plzeňského kraje. Prohlédněte si hradní interiéry a vydejte se na procházku kolem hradu s výhledem do okolí.

Den 6

Ve šestý den se vydejte do města Tachov, kde si prohlédněte historické památky jako kostel sv. Petra a Pavla nebo zbytky hradu Tachov. Procházejte se uličkami města a ochutnejte místní speciality v restauracích.

Den 7

V poslední den své cesty doporučujeme navštívit město Klatovy se svým historickým centrem a unikátními památkami. Prohlédněte si kostel Nanebevzetí Panny Marie nebo věž Černá věž s výhledem na město.

Nejčastější dotazy turistů

 1. Kde se ubytovat v Plzeňském kraji?
  V Plzeňském kraji najdete širokou nabídku ubytování od hotelů a penzionů po apartmány a chaty.
 2. Jak se dopravit po Plzeňském kraji?
  Doporučujeme využít vlastní automobil pro pohodlnou dopravu mezi jednotlivými destinacemi.
 3. Co si vzít na výlet do přírody?
  Při návštěvě Národního parku Šumava si vezměte pohodlné boty, oblečení do vrstev a dostatek pití.
 4. Kde ochutnat tradiční českou kuchyni?
  V Plzeňském kraji najdete mnoho restaurací nabízejících tradiční česká jídla jako svíčkovou, uzené maso nebo knedlíky.
 5. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Plzeňského kraje?
  Nejlepší doba k návštěvě Plzeňského kraje je na jaře nebo na podzim, kdy je příroda krásně zbarvená a teploty příjemné.

Seznam míst