Port 14 denni itinerar

Port, 14 denní itinerář

Program

Den 1

První den si prohlédněte historický přístav Portu a navštivte Muzeum mořských pokladů. Večer se můžete projít po promenádě a ochutnat místní speciality v některé z restaurací u moře.

Den 2

Druhý den doporučujeme vyrazit na výlet lodí k nedalekému ostrovu, kde si můžete užít plážování a potápění. Večer se vraťte zpět do Portu a navštivte tradiční trh s obchodníky nabízejícími místní produkty.

Den 3

Třetí den se vydejte do historického centra města, kde můžete navštívit staré pevnosti a kostely. Nezapomeňte si také prohlédnout místní tradiční architekturu a uličky plné butiků.

Den 4

Čtvrtý den si dopřejte relaxaci v lázních Portu a ochutnejte místní lázeňské procedury. Večer se vydejte na romantickou večeři do některé z místních restaurací s výhledem na moře.

Den 5

Pátý den se vydejte na výlet do okolí Portu a navštivte malebná přímořská městečka. Užijte si procházku po pobřeží a ochutnejte čerstvé ryby v místních restauracích.

Den 6

Šestý den si rezervujte na návštěvu místních památek a muzeí. Poznejte historii Portu a jeho kulturní dědictví. Večer si můžete zajít na koncert tradiční hudby.

Den 7

Sedmý den si odpočiňte na pláži a užijte si sluneční koupání. Prozkoumejte okolí a objevujte skryté zátoky a pláže. Večer si dopřejte večeři v místních beach barech.

Den 8

Osmý den si vydejte na výlet do vnitrozemí a navštivte místní vinice. Ochutnejte vína regionu a prozkoumejte malebné vesničky a přírodní krásy okolí.

Den 9

Devátý den doporučujeme věnovat návštěvě místních tržnic a ochutnávat domácí speciality a regionální produkty. Procházejte se po městských trzích a nakupujte suvenýry.

Den 10

Desátý den si užijte day trip do nedalekého národního parku a prozkoumejte divokou přírodu a horské vrcholky. Udělejte si piknik s výhledem na moře.

Den 11

Jedenáctý den navštivte moderní část města a vydejte se na nákupy do místních obchodů a butiků. Večer si zajděte na koktejl do stylového baru s výhledem na západ slunce.

Den 12

Dvanáctý den si rezervujte na sportovní aktivitu, jako je například surfování nebo windsurfing. Užijte si adrenalinový zážitek na moři a objevujte nové dovednosti.

Den 13

Třináctý den si dopřejte romantickou plavbu na zaoceánské lodi při západu slunce. Prožijte nezapomenutelný večer s partnerem nebo partnerkou a užijte si luxusní večeři.

Den 14

Čtrnáctý den se rozloučte s Portem a vydejte se na poslední procházku po promenádě. Udělejte si poslední nákupy a ochutnejte místní zmrzlinu nebo kávu. Naplánujte si návrat domů.

Nejčastější dotazy turistů

 1. Kde se ubytovat v Portu?
  V Portu je mnoho možností ubytování v hotelích, apartmánech nebo penzionech. Doporučujeme si rezervovat ubytování s výhledem na moře.
 2. Jak se dopravit do Portu?
  Port je dostupný automobilem, autobusem nebo lodí. Nejbližší letiště je vzdáleno 30 km od města.
 3. Kde najít nejlepší místní speciality?
  Místní speciality můžete ochutnat v tradičních restauracích ve starém městě nebo na místních trzích. Doporučujeme vyzkoušet čerstvé ryby a mořské plody.
 4. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Portu?
  V okolí Portu najdete několik krásných pláží s bílým pískem a čistým mořem. Doporučujeme navštívit pláže na nedalekém ostrově a v blízkých zátokách.
 5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Portu?
  Nejlepší čas na návštěvu Portu je na jaře nebo na podzim, kdy je příjemné teplota a méně turistů.

Seznam míst