Cornwall 7 denni itinerar

Cornwall – 7 denní itinerář

Program

Den 1

Na začátku své cesty v Cornwallu doporučujeme navštívit jedno z nejznámějších míst – Tintagel Castle. Toto hradní sídlo je spojováno s legendou o králi Arthurovi a nabízí nádherný výhled na moře.

Den 2

Druhý den se vydejte do města St. Ives, které je známé svou bohémskou atmosférou a uměleckými galeriemi. Procházka po malebných uličkách a návštěva místních obchodů a kaváren je nezapomenutelný zážitek.

Den 3

Navštivte přírodní rezervaci Land’s End, která je nejzápadnějším bodem Anglie. Zde můžete sledovat úchvatné západy slunce a procházet se po útesy s výhledem na Atlantský oceán.

Den 4

Další zastávkou by měl být Eden Project, botanická zahrada s tropickými skleníky a expozicemi rostlin z celého světa. Toto místo je skvělou volbou pro milovníky přírody a zahradničení.

Den 5

Prozkoumejte město Falmouth s jeho přístavní atmosférou a bohatou historií. Navštivte místní muzea a galerie nebo se vydejte na procházku podél pobřeží.

Den 6

Doporučujeme navštívit Tremenheere Sculpture Gardens, zahradní areál plný moderních soch a instalací. Procházka tímto úchvatným prostředím je skvělý způsob, jak strávit odpoledne v klidu a pohodlí.

Den 7

V poslední den svého pobytu si udělejte výlet do města Padstow, kde si můžete vychutnat tradiční mořské plody a procházku po malebném přístavu. Nepropásněte také návštěvu nedalekého Tintagel Castle, kde se můžete ponořit do anglických dějin a legend.

Nejčastější dotazy turistů

 1. Je v Cornwallu možné kempovat?
  Ano, v Cornwallu je mnoho kempů a kempingů, kde si můžete postavit stan nebo pronajmout karavan.
 2. Jsou v Cornwallu pláže vhodné ke koupání?
  Ano, v Cornwallu naleznete mnoho krásných pláží s čistým mořem, které jsou ideální ke koupání.
 3. Je v Cornwallu možné vyzkoušet surfování?
  Ano, Cornwall je známý svými skvělými podmínkami pro surfování a mnoho míst nabízí surfování pro začátečníky i pokročilé.
 4. Co je typické pro kuchyni v Cornwallu?
  Mezi tradiční pokrmy v Cornwallu patří Cornish pasty, rybí pokrmy a clotted cream.
 5. Je v Cornwallu možné navštívit historická místa?
  Ano, Cornwall je plný historických památek a hradů, které stojí za návštěvu.

Seznam míst