Salcbursko – Skvělá destinace pro milovníky hudby a kultury

Obsah

Salcbursko – Skvělá destinace pro milovníky hudby a kultury

Salcbursko je jedním z nejkrásnějších měst Rakouska a zároveň kolebkou klasické hudby. Toto mistrovské dílo přírody a kulturních památek je také ústředním bodem filmu „Zvuk hudby“. Město je lemováno horskými štíty a řekou Salzbach. Pro milovníky hudby je návštěva rodného domu Wolfganga Amadea Mozarta nezbytností. Nezapomeňte také navštívit Festivalový dům, kde se koná slavný festival klasické hudby.

Hohensalzburg

Hohensalzburg je jedním z největších zachovalých hradů ve střední Evropě. S rozlohou přes 30 000 m2 slouží jako úžasná vyhlídka na město a jeho okolí. Pro ty, kteří mají rádi dobrodružství a historii, je návštěva tohoto historického hradu naprostou nutností.

Zahrady Mirabell

Zahrady Mirabell jsou považovány za jedny z nejkrásnějších zahrad na světě. Tyto barokní zahrady jsou součástí světového kulturního dědictví UNESCO a jejich návštěva je nepřehlédnutelná. Zahrady jsou plné květin a soch, které budou určitě potěšením pro každou duši, která touží po klidu a kráse.

Festungsgasse

Festungsgasse je úzká ulička v blízkosti Hohensalzburgu. Tato malebná ulička je plná historických budov a řemeslných dílen. Pro milovníky historie a architektury je to skvělé místo pro procházku a objevování místní atmosféry.

Getreidegasse

Getreidegasse je jednou z nejrušnějších ulic v Salcburku. Tato historická ulice je lemována malebnými domy a obchody. Pro milovníky nakupování a místní kultury je návštěva Getreidegasse nezbytností. Ulice je také známá jako místo narození Wolfganga Amadea Mozarta, který zde žil a tvořil.

Salzburger Dom

Salzburger Dom, neboli salcburská katedrála, je budována v barokním stylu a tvoří dominující část městského panoramatu. Interiér katedrály je bohatě zdoben freskami a sochami, což z ní činí skvělé místo pro milovníky umění a architektury.

Zell am See

Zell am See je malebné městečko od Salcburku vzdálené asi hodinu cesty. Město je oblíbenou destinací pro lyžaře během zimních měsíců a také pro turisty hledající klid a relaxaci během letních měsíců. Okolní jezera a hory nabízejí úžasnou přírodu a širokou škálu outdoorových aktivit.

Hallstatt

Hallstatt je malebné městečko ležící u stejnojmenného jezera. Toto místo je známé pro své malebné domy a úžasnou horskou kulisu. Pro milovníky fotografování a romantiky je návštěva Hallstattu nezbytností. Kromě toho můžete navštívit místo zvané „Pohřebiště u kostela“, které patří mezi světové přírodní dědictví UNESCO.

Národní park Grossglockner-Hochalpenstrasse

Tento národní park je domovem nejvyšší hory Rakouska, Grossglockneru, a také mnoha dalších impozantních vrcholů. Park nabízí neuvěřitelné horské scenérie a je ideální pro turisty hledající přírodní krásy a outdoorové aktivity. Kromě toho se zde nachází také slavná alpská silnice Hochalpenstrasse, jedna z nejkrásnějších a nejatraktivnějších alpských silnic.

Eisriesenwelt

Eisriesenwelt je jednou z největších ledovcových jeskyní na světě. Jeskyně se nachází v horském masivu Hochkogel a nabízí procházku kolem úžasných ledových útvarů. Pro milovníky přírodních krás a dobrodružství je návštěva této jeskyně naprostou nutností.

Nejčastější dotazy turistů

Kdy je nejlepší čas navštívit Salcbursko?

Nejlepší čas návštěvy Salcburska je během jara a léta, kdy je počasí teplejší a zahrady a památníky jsou v plném rozkvětu.

Je nutná rezervace vstupenek na festival klasické hudby v Salcburku?

Je doporučeno vstupenky rezervovat v předstihu. Festival klasické hudby je velmi populární událostí a mnohdy bývá brzy vyprodán.

Kde se nachází nejlepší místo na focení v Hallstattu?

Pro nejlepší výhled na Hallstatt doporučujeme vyjít na vyhlídku Waldbachstrub. Odtud můžete pořídit úžasné fotografie města a okolní krajiny.

Mohu navštívit Grossglockner i s rodinou s malými dětmi?

Ano, návštěva národního parku je vhodná pro celou rodinu. Park nabízí rodinné stezky a naučné stezky, které jsou přístupné i pro děti.

Existuje nějaký vlakový spoj mezi Salcburkem a Zell am See?

Ano, mezi těmito dvěma městy je pravidelná vlaková doprava. Jízda vlakem je pohodlná a nabízí skvělé výhledy na okolní krajinu.

Externí odkazy

Itineráře:

Seznam míst

Seznam míst s GPS souřadnicemi: