Kodan 5 duvodu proc ji navstivit

Kodaň – 5 důvodů, proč ji navštívit

Obsah

5 důvodů, proč navštívit Kodani

Kodaň je považována za jedno z nejkrásnějších a nejzajímavějších měst v Evropě. Tady je několik důvodů, proč byste se sem měli podívat: příjemná a bezpečná atmosféra, krásné historické centrum, pestrobarevné domy, mnoho kulturních památek a moderní architektura.

Kodaňská malá mořská víla

Kodaňská malá mořská víla patří mezi nejslavnější sochy na světě. Byla postavena podle motivů z pohádky Hanse Christiana Andersena a je neodmyslitelnou součástí kodaňského přístavu.

Zábavní park Tivoli

Tivoli je jeden z nejstarších zábavních parků na světě, ale stále se těší velké oblibě. Kromě kolotočů a atrakcí nabízí také krásné zahrady, restaurace a divadelní představení.

Přístavní čtvrť Nyhavn

Nyhavn je malebná čtvrť při břehu kanálu plná historických domů, restaurací a kaváren. Tady najdete nejen idylický kolorit, ale také příjemnou atmosféru a možnost posedět s výhledem na lodě a lidi plující kolem.

Zámek Rosenborg

Zámek Rosenborg je jednou z nejvýznamnějších severských renesančních památek. Je to krásný palác, kde můžete obdivovat královské sbírky, šperky, korunovační klenoty a historický nábytek.

Amalienborg – sídlo dánské královské rodiny

Amalienborg je královský palác, který slouží jako sídlo dánské královské rodiny. Zde se můžete setkat s královskou gardou a navštívit i královský muzeum.

Palác Christiansborg

Christiansborg je největší palác v Dánsku, kde sídlí parlament, vláda a nejvyšší soud země. Navštivte rozsáhlé interiéry budovy a vydejte se na prohlídku věží, odkud se naskýtá krásný výhled na město.

Zámek Kronborg

Zámek Kronborg je nejznámější dánský hrad. Proslavil se díky Shakespearově tragédii Hamlet. Pokud si chcete prohlédnout nádvoří, kaple, kasematy a podzemní prostory, na které se můžete dostat průvodcem, je prohlídka tohoto zámku tou pravou volbou.

Rundetaarn – kulatá věž

Rundetaarn je kulatá věž, která slouží jako astronomická observatoř a byla postavena v roce 1642. Poskytuje nádherný výhled na celé město a okolí.

Nákupní ulice Strøget

Strøget je nejdelší a nejstarší pěší nákupní ulice v Evropě. Nabízí obchody s nejrůznějším zbožím, módní butiky, restaurace a kavárny. Je to ideální místo na nákupy a procházku.

Kulturní zážitky

Kromě výše uvedených památek nabízí Kodaň také mnoho kulturních zážitků. Můžete navštívit divadla, muzea, koncertní sály a galerie, které zaručeně obohatí vaši cestu.

Nejčastější dotazy turistů

Kdy je nejlepší čas na návštěvu Kodaňe?

Nejlepší období na návštěvu Kodaně je od května do září, kdy je teplo a slunečno.

Jak se dostanu z letiště do centra města?

Z letiště v Kodaňské absolvejte přepravu metrem nebo vlakem. Doba jízdy je kolem 15-20 minut.

Musím si přelézt na větrník?

Na větrník vstup není povinný, ale pokud nebudete, bude vám toho líto! Rozhodně stojí za to!

Kolik dní je ideální strávit v Kodani?

Pro detailní prohlídku Kodaňe doporučujeme strávit zde 3 – 4 dny.

Kde si mohu pronajmout kolo?

Kola si můžete půjčit například v půjčovnách City Bike nebo Baisikeli.

Itineráře

Seznam míst