Seoul 3 denni itinerar

Seoul – 3 denní itinerář

Den 1

V první den se zaměříme na historická místa v Soulu. Začneme návštěvou královského paláce Gyeongbokgung, kde se dozvíte o korejské historii a tradicích. Poté se přesuneme do tradiční vesnice Bukchon Hanok, kde můžete obdivovat zachovalé korejské domy. Odpoledne doporučuji navštívit tržnici Namdaemun, kde si můžete koupit suvenýry a ochutnat místní korejskou kuchyni.

Den 2

Druhý den se vydáme do moderní části Soulu. Navštívíme obchodní čtvrť Myeongdong, kde najdete obchody s módními doplňky i tradičními korejskými výrobky. Poté se vydejte na vrchol Namsan, odkud budete mít krásný výhled na celý Seoul. Večer můžete strávit v čtvrti Gangnam, která je známá svými luxusními obchody a nočním životem.

Den 3

V poslední den doporučuji navštívit chrám Jogyesa, který je centrem buddhismu v Jižní Koreji. Poté se můžete projít po nákupní ulici Insa-dong, kde najdete tradiční korejské obchody a galerie. Na závěr si dopřejte relaxaci v korejské lázni, tzv. jjimjilbang, kde si můžete užít saunu a masáže.

Nejčastější dotazy turistů

 1. Jak se dostanu z letiště do centra Soulu?

  Z letiště Incheon je možné využít rychlodráhu Airport Railroad Express (AREX), která vás doveze do centra města za zhruba 45 minut.

 2. Kde se dá nejlépe ochutnat tradiční korejská kuchyně?

  V Soulu je mnoho restaurací nabízejících tradiční korejská jídla. Doporučuji navštívit tradiční trhy jako je Gwangjang Market nebo Tongin Market.

 3. Je v Soulu bezpečno cestovat?

  Seoul je považován za velmi bezpečné město pro turisty. Pokud dodržujete základní bezpečnostní opatření a předpisy, neměli byste mít žádné problémy.

 4. Jaký je ideální čas na návštěvu Soulu?

  Nejlepší období pro návštěvu Soulu je jaro (duben až červen) nebo podzim (září až listopad), kdy je počasí příjemné a město nabízí mnoho kulturních akcí.

 5. Můžu platit kartou nebo je lepší mít hotovost?

  V Soulu je možné platit většinou kartou, ale je vždy dobré mít u sebe i nějakou hotovost, zejména na trzích a v menších obchodech.

Seznam míst