Tallinn 7 denni itinerar

Tallinn – 7 denní itinerář

Den 1

První den si prohlédněte staré město Tallinnu, které je zapsáno na seznamu UNESCO. Projděte se po úzkých uličkách a užijte si atmosféru středověkého města. Navštivte Tallinnský hrad a vydejte se na vyhlídkovou věž, odkud budete mít krásný výhled na město.

Den 2

Druhý den si zajděte do Kadriorgského paláce, který je obklopen krásnými zahradami. Procházka parkem vás jistě osvěží. Poté navštivte Kumu, muzeum moderního umění, kde si můžete prohlédnout sbírku estonského i zahraničního umění.

Den 3

Na třetí den si udělejte výlet do města Pärnu, které se nachází na jihozápadě Estonska u pobřeží Baltského moře. Můžete si zde užít krásné pláže a procházku podél nábřeží. Nezapomeňte ochutnat místní speciality v některé z mnoha restaurací.

Den 4

Čtvrtý den navštivte Lahemaa národní park, který je nejstarším národním parkem v Estonsku. Zde si můžete prohlédnout severní pobřeží a nádhernou přírodu. Doporučujeme si udělat piknik v jednom z lesů parku.

Den 5

Pátý den si vydejte do města Tartu, které je druhým největším městem v Estonsku. Procházejte se po historickém centru města, navštivte univerzitu a místní muzea. Večer si užijte atmosféru místních barů a restaurací.

Den 6

Šestý den si udělejte výlet do ostrova Saaremaa, který je největším ostrovem Estonska. Projděte se po kamenných hradech, navštivte místní lázně a ochutnejte tradiční estonská jídla. Nezapomeňte navštívit také místní maják.

Den 7

Poslední den si dopřejte odpočinek a relaxaci v jednom z místních lázní. Po celém týdnu plném objevování krás Estonska si zasloužíte trochu odpočinku. Večer si pak můžete dopřát romantickou večeři v některé z místních restaurací s výhledem na moře.

Nejčastější dotazy turistů

1. Jak se dostat z letiště do centra Tallinnu?

Z letiště v Tallinnu je možné se dostat do centra města autobusem č. 2, který jezdí pravidelně každých 20 minut. Jízdné si můžete zakoupit v automatu u autobusu.

2. Jaké jsou místní pokrmy, které bychom měli ochutnat?

V Estonsku si určitě nenechte ujít tradiční jídla jako je kama (směs mletých obilí), verivorst (krvavá klobása) nebo sült (vánoční vepřový koláč).

3. Jaká je doprava mezi městy v Estonsku?

Mezi městy v Estonsku je možné cestovat autobusem nebo vlakem. Vlaková doprava je ale omezená, takže autobusy jsou častější a pohodlnější možností.

4. Jaká je cena vstupenek do památek v Tallinnu?

Ceny vstupenek do památek v Tallinnu se liší podle konkrétních památek. Obecně se pohybují kolem 5-10 EUR za vstup. Mnohé památky také nabízejí slevy pro studenty a seniory.

5. Kde si můžeme vypůjčit kolo nebo auto v Estonsku?

V Tallinnu a v dalších větších městech v Estonsku je možné si vypůjčit kolo nebo auto v některém z místních půjčoven. Doporučujeme si auto rezervovat předem, zejména v letních měsících.

Seznam míst