Prochazka po Petrine a navsteva Petrinske rozhledny

– Procházka po Petříně a návštěva Petřínské rozhledny

Program:

Den 1

Po příjezdu do tábora doporučuji sejít do města a udělat si procházku po Petříně. Zde můžete navštívit Petřínskou rozhlednu, která vám nabídne úžasný výhled na Prahu.

Den 2

Druhý den doporučuji navštívit Pražský hrad, který je jednou z nejvýznamnějších památek v České republice. Zde si můžete prohlédnout katedrálu sv. Víta, Starý královský palác a Zlatou uličku.

Den 3

V poslední den svého pobytu si můžete udělat výlet do zámku Karlštejn, který se nachází asi 30 km od tábora. Zde si můžete prohlédnout gotický hrad založený Karlem IV. a procházet se okolním malebným prostředím.

Nejčastější dotazy turistů:

  1. Je nutné si lístky na památky rezervovat předem? – Většinou není nutné si lístky rezervovat předem, ale v hlavní turistické sezoně to může být u některých atrakcí doporučené.
  2. Jak se dostanu z tábora do centra Prahy? – Nejběžnější způsob dopravy je MHD nebo taxi. Většina táborů má dobrou dostupnost veřejnou dopravou.
  3. Jak dlouho trvá návštěva Petřínské rozhledny? – Návštěva rozhledny a vycházka po Petříně může trvat zhruba 2-3 hodiny, v závislosti na tom, zda se rozhodnete strávit čas v okolních zahradách taky.
  4. Mohu si vzít domácího mazlíčka na výlet do zámku Karlštejn? – Bohužel většina historických památek neumožňuje vstup s domácími zvířaty, proto doporučuji zůstat se psem doma nebo ho nechat na hlídání.
  5. Kde se dá nejlépe ochutnat tradiční českou kuchyni v okolí tábora? – Doporučuji navštívit tradiční restaurace v centru Prahy, kde můžete ochutnat klasická česká jídla jako vepřo knedlo zelo nebo guláš.

Seznam míst: