Trebic 3 denni itinerar

Třebíč – 3 denní itinerář

Program

Den 1

V první den vaší návštěvy Třebíče byste neměli vynechat návštěvu UNESCO památky – Baziliky svatého Prokopa. Tato románská bazilika je jednou z nejstarších v České republice a určitě stojí za to si ji prohlédnout. Poté se můžete vydat do židovského ghetta, kde se nachází Židovská synagoga, židovský hřbitov a muzeum. Večer si můžete udělat procházku po historickém centru města a ochutnat tradiční moravskou kuchyni v jedné z místních restaurací.

Den 2

Druhý den doporučujeme navštívit Třebíčský zámek, který je krásnou barokní památkou s rozlehlým parkem. Po prohlídce zámku se můžete vydat do nedalekého Domu židovské kultury, kde se dozvíte více o židovské historii Třebíče. Odpoledne si můžete udělat výlet na nedaleký Borovský kopec, odkud se naskýtá krásný výhled na město a okolí.

Den 3

V poslední den vaší návštěvy Třebíče byste neměli vynechat procházku po Židovské cestě, která vede kolem nejvýznamnějších židovských památek města. Dále doporučujeme navštívit Lichnice, což je malebná vesnice s malebnými vinicemi a historickými usedlostmi. Na závěr vaší cesty si můžete udělat procházku kolem řeky Jihlavy a relaxovat na místní pláži.

Nejčastější dotazy turistů

 1. Kde se nachází Bazilika svatého Prokopa?
  Bazilika se nachází na náměstí Zachariáše z Hradce.
 2. Jak dlouho trvá prohlídka Třebíčského zámku?
  Prohlídka trvá přibližně 1 hodinu.
 3. Jak se dostanu na Borovský kopec?
  Na kopec se můžete dostat pěšky z centra nebo autem.
 4. Je nutná rezervace pro návštěvu Domu židovské kultury?
  Doporučujeme rezervovat si prohlídku předem.
 5. Existuje nějaký průvodce po Židovské cestě?
  Ano, můžete si najmout místního průvodce.

Seznam míst