Trebic 7 denni itinerar

Třebíč – 7 denní itinerář

Program

Den 1

Vítejte v Třebíči! První den si doporučujeme navštívit UNESCO památku – Baziliku svatého Prokopa, která je považována za jeden z nejvýznamnějších románských kostelů ve střední Evropě. Prohlédněte si také památník Josefa Thomayera a procházku si užijte po historickém centru města.

Den 2

Dnes se vydejte do Židovského města, kde se nachází židovská synagoga a židovský hřbitov, které jsou také zařazeny na seznam UNESCO. Prohlédněte si také Židovské muzeum a projděte se po malebných uličkách tohoto unikátního místa.

Den 3

Vydejte se na výlet do nedalekého Pernštejna, kde se nachází zámek Pernštejn, který patří k nejvýznamnějším hradům v České republice. Prohlédněte si krásné interiéry a prozkoumejte historickou atmosféru tohoto místa.

Den 4

Dnes si dopřejte odpočinek a relaxaci v lázních Třebíč, kde si můžete vychutnat wellness procedury, saunu a bazén. Po relaxačním dni si můžete zajít na večeři do některé z místních restaurací a ochutnat tradiční moravskou kuchyni.

Den 5

Prozkoumejte okolí Třebíče a vydejte se na výlet do blízkého města Jihlava, kde si můžete prohlédnout historické centrum, kostel svatého Jakuba a Jihlavské podzemí. Nezapomeňte si také vychutnat kávu v jedné z místních kaváren.

Den 6

Doporučujeme navštívit Třebíčský zámek, který se nachází nedaleko centra města. Prohlédněte si krásné zahrady a historické interiéry zámku, kde se často konají různé kulturní akce a výstavy.

Den 7

Poslední den v Třebíči si užijte nákupy a procházku po městě. Navštivte trhy a obchody s místními suvenýry a pamlsky. Nezapomeňte si také dát poslední oběd v některé z třebíčských restaurací a užít si poslední chvíle ve městě.

Nejčastější dotazy turistů

 1. Kde se nachází Bazilika svatého Prokopa?
  Bazilika se nachází v centru Třebíče, v blízkosti historického centra města.
 2. Má Třebíč lázně?
  Ano, v Třebíči se nachází lázně, kde si můžete dopřát relaxaci a wellness procedury.
 3. Jak se dostanu do židovského města?
  Židovské město je v docházkové vzdálenosti od centra Třebíče, můžete se tam dostat pěšky.
 4. Co si vzít s sebou na výlet do Pernštejna?
  Na výlet do Pernštejna se doporučuje mít pohodlnou obuv a lehký batoh s pitím a občerstvením.
 5. Jaké památky jsou v Třebíči nejznámější?
  V Třebíči jsou nejznámější Bazilika svatého Prokopa, židovské památky a Třebíčský zámek.

Seznam míst