Plzensky kraj 3 denni itinerar

Plzeňský kraj – 3 denní itinerář

Program

Den 1

V první den vaší cesty po Plzeňském kraji se vydejte do místa, které je známé pro svou pivní tradici – do města Plzně. Navštivte Plzeňský Prazdroj, jedno z nejznámějších pivovarů v České republice. Prohlédněte si výrobu piva a ochutnejte tradiční české pivo.

Po návštěvě pivovaru se přesuňte do historického centra města Plzně, kde můžete navštívit gotickou katedrálu sv. Bartoloměje nebo procházet úzkými uličkami s malebnými domky. Nezapomeňte také navštívit Náměstí Republiky, kde se nachází radnice s slavným kašnou Pernštejn.

Den 2

Na druhý den svého pobytu v Plzeňském kraji si dopřejte výlet do malebného městečka Klatovy. Navštivte historické centrum města s barokními památkami, jako je kostel sv. Markéty nebo Černá věž.

Po procházce po Klatovech vydejte se do nedalekého města Domažlice, kde si můžete prohlédnout historické hradební zdi či kostel Nanebevzetí Panny Marie. Doporučujeme také ochutnat tradiční domácí pálenku z místních ovocných stromů.

Den 3

Poslední den vaší cesty po Plzeňském kraji si udělejte výlet do malebného městečka Železná Ruda, které se nachází v krásné šumavské přírodě. Navštivte Národní park Šumava a procházejte se po krásných horských stezkách.

Po prozkoumání přírodních krás si dopřejte odpočinek v místních restauracích a ochutnejte tradiční šumavskou kuchyni. Nezapomeňte si také koupit suvenýry jako památku na vaši cestu po Plzeňském kraji.

Nejčastější dotazy turistů

 • Kde se nachází Plzeňský Prazdroj?
  Plzeňský Prazdroj se nachází v Plzni, konkrétně na ulici U Prazdroje 7.
 • Jak se dostat do Klatov?
  Z Plzně do Klatov se můžete dostat vlakem nebo autobusem, cesta trvá zhruba hodinu.
 • Kde se nachází Národní park Šumava?
  Národní park Šumava se rozkládá na jihu České republiky, nedaleko hranic s Německem.
 • Mohu si zakoupit suvenýry v Domažlicích?
  Ano, v Domažlicích je mnoho obchodů s tradičními českými suvenýry.
 • Jaké památky mohu vidět v Železné Rudě?
  V Železné Rudě se nachází kostel sv. Kateřiny či památník České Zlaté stezky.

Seznam míst