Uherske Hradiste 7 denni itinerar

Uherské Hradiště – 7 denní itinerář

Den 1 | Den 2 | Den 3 | Den 4 | Den 5 | Den 6 | Den 7

Den 1

Po příjezdu do Uherského Hradiště doporučujeme navštívit historické centrum města. Projděte se po malebných uličkách, obdivujte zachovalé historické budovy a zajděte na náměstí Míru, kde se nachází radnice a kašna. Pro oběd si dejte tradiční moravskou kuchyni v některé z místních restaurací.

Den 2

Dopoledne můžete strávit v Muzeu Slovácka, kde se dozvíte více o tradicích a historii Slovácka. Odpoledne doporučujeme vydat se do ZOO Lešná, kde si můžete prohlédnout exotická zvířata a relaxovat v přírodě.

Den 3

Navštivte Arboretum Nový Dvůr, kde si můžete prohlédnout rozsáhlou sbírku stromů a keřů z celého světa. Odpoledne se vydejte na výlet do blízkého Slováckého muzea vína, kde se dozvíte vše o místních vinařských tradicích.

Den 4

Vydajte se na výlet do nedalekého Buchlovského hradu, který se tyčí na vrchu nad okolními vinicemi. Procházka po hradních zdech vám nabídne úchvatný výhled na krajinu. Večer se pak stavte v místní vinárně a ochutnejte místní vína.

Den 5

Doporučujeme navštívit Muzeum romské kultury, abyste lépe pochopili historii a tradice romské komunity ve Slovácku. Po obědě si udělejte procházku u řeky Moravy nebo si vychutnejte tradiční moravskou kávu v místní kavárně.

Den 6

Vydejte se na výlet do nedaleké Lednice-Valtice, které jsou zapsány na seznamu UNESCO. Prohlédněte si zámek Lednice s rozlehlým parkem a nezapomeňte navštívit na zpáteční cestě hrad Malenovice. Večer se vraťte do Uherského Hradiště a objevujte místní restaurace a bary.

Den 7

Poslední den si dopřejte relaxaci v termálním lázních ve Starých Městech, kde si můžete užít wellness procedury a odpočinout si po náročném týdnu plném objevování. Večer si dopřejte poslední večeři v místní restauraci a vychutnejte si moravské speciality.

Nejčastější dotazy turistů

 1. Jak se dostat do Uherského Hradiště?

  Uherské Hradiště je dobře dostupné autem i veřejnou dopravou. Nejbližší nádraží je ve starší části města. Z Prahy je možné se sem dostat asi za 3 hodiny autem po D1.

 2. Kde se ubytovat v Uherském Hradišti?

  Ve městě najdete řadu ubytovacích zařízení od hotelů a penzionů až po pronájmy apartmánů. Doporučujeme si rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících.

 3. Co si vzít na výlety do okolí?

  Doporučujeme pohodlnou obuv a oblečení vhodné pro počasí, dále vodu, fotoaparát a mapu okolí. Nezapomeňte ani na platbu kartou či hotově pro vstupné do památek.

 4. Jaký je typický produkt, který si dovezeme z Uherského Hradiště?

  Typickými suvenýry z této oblasti jsou moravské víno, tradiční keramika a různé druhy sýrů. Doporučujeme navštívit místní trhy a obchody se suvenýry.

 5. Má Uherské Hradiště dobré restaurace?

  Ano, ve městě najdete řadu restaurací nabízejících tradiční moravskou kuchyni i moderní gastronomii. Doporučujeme ochutnat místní speciality jako škvarkovou pomazánku nebo moravské knedlíky.

Seznam míst