Posledni prochazka po Malebne Male Strane

– Poslední procházka po Malebné Malé Straně

Program

Den 1

V první den se vydáme na prohlídku Malebné Malé Strany. Začneme návštěvou Karlova mostu, jednoho z nejznámějších mostů v Praze. Pokračovat můžeme na Pražský hrad s Katedrálou sv. Víta a Starým královským palácem. Nedaleko je také Loretánské náměstí se svatou Loreto.

Den 2

Druhý den se můžeme vydat na procházku po zahradách pod Pražským hradem. Navštívit můžeme Královskou zahradu, Letohrádek královny Anny a zahrady Petřína s rozhlednou. Večer se pak můžeme projít po Malebné Malé Straně a objevovat úzké uličky s krásnou architekturou.

Den 3

Poslední den můžeme strávit návštěvou Národního divadla a procházkou po Václavském náměstí. Dále se můžeme vydat na Staroměstské náměstí s Orlojem a pražskou radnicí. Na závěr můžeme zajít do obchodů na Pařížské ulici nebo se projít po Národní třídě.

Nejčastější dotazy turistů

 1. Kde se dá nejlépe najíst v okolí tábora?
  V okolí tábora najdete mnoho restaurací s tradiční českou kuchyní. Doporučit můžeme například Restauraci U Modré kachničky nebo Cafe Savoy.
 2. Jak se dostanu na Karlovo most?
  Nejjednodušší je využít městskou hromadnou dopravu nebo se procházet pěšky z centra Prahy.
 3. Kde se dá nejlépe ubytovat v okolí tábora?
  V okolí tábora najdete mnoho hotelů a penzionů pro různé rozpočty. Doporučit můžeme například Hotel U Páva nebo Vintage Design Hotel Sax.
 4. Je nutné si rezervovat vstupenky na Pražský hrad předem?
  V sezóně může být vhodné si vstupenky rezervovat předem online, abyste se vyhnuli frontám.
 5. Kde se dá nejlépe nakoupit suvenýry v okolí tábora?
  Suvenýry a dárky můžete zakoupit na trzích v centru Prahy nebo v obchodech se suvenýry v blízkosti turisticky atraktivních míst.

Seznam míst