Zadar 14 denni itinerar

Zadar – 14 denní itinerář

Program

Den 1

Po příjezdu do Zadaru se ubytujte v hotelu a prozkoumejte okolí. Doporučujeme navštívit Zadarské fórum a Katedrálu svaté Anastázie.

Den 2

Dnes si užijte procházku po Národním parku Krka a obdivujte krásné vodopády a přírodu. Nezapomeňte si vzít plavky, abyste si mohli zaplavat v jezerech.

Den 3

Vydajte se na výlet na ostrov Ugljan a prozkoumejte jeho malebné vesničky a pláže. Doporučujeme navštívit pěší stezku St. Michael s krásnými výhledy na moře.

Den 4

Navštivte unikátní mořské varhany v Zadaru a nechte se unést zvuky moře. Podívejte se také na sluneční pozorovací věž Greetings to the Sun.

Den 5

Dnes se vydajte na výlet do historického města Šibenik a prohlédněte si tamější katedrálu sv. Jakuba, která je zapsána na seznamu UNESCO.

Den 6

Podnikněte výlet na nádherný ostrov Pag, známý svými plážemi a syrovým sýrem. Užijte si relaxaci u moře a ochutnejte místní speciality.

Den 7

Dopřejte si trochu adrenalinu a vyzkoušejte si šnorchlování nebo potápění v krásných vodách chorvatského pobřeží. Doporučujeme si vybrat některou z mnoha potápěčských center v okolí.

Den 8

Vezměte si volný den a odpočiňte si na pláži. Užívejte si slunce, moře a relaxujte s oblíbenou knihou v ruce.

Den 9

Navštivte historické město Trogir, které je také zapsáno na seznamu UNESCO. Prozkoumejte úzké uličky a malebné náměstí.

Den 10

Doporučujeme výlet do národního parku Paklenica, kde si můžete užít turistiku a skalní lezení v jednom z nejkrásnějších přírodních parků v Chorvatsku.

Den 11

Vezměte si výlet do historického města Dubrovník a prohlédněte si staré město obehnané hradbami. Obdivujte krásné památky a užijte si atmosféru této nádherné destinace.

Den 12

Prozkoumejte okolí Zadaru a navštivte místní trhy, kde si můžete koupit čerstvé ovoce a zeleninu. Užijte si autentickou atmosféru chorvatského tržiště.

Den 13

Vydejte se na výlet do Parku přírody Telašćica a obdivujte krásné krajobrazy a přírodní skvosty. Užijte si klid a harmonii s přírodou.

Den 14

Poslední den v Zadaru si užijte procházku po nábřeží a obdivujte západ slunce nad mořem. Děkujeme Vám, že jste se s námi podělili o tento krásný zážitek!

Nejčastější dotazy turistů

  1. Odkud si mohu rezervovat ubytování v Zadaru?
  2. V Zadaru si můžete rezervovat ubytování například přes Booking.com nebo Airbnb.

  3. Na jaké měnu platí v Zadaru?
  4. V Zadaru platíte chorvatskou kunou. Měny měníte v bankách nebo směnárnách.

  5. Je voda v moři v Zadaru čistá?
  6. Ano, voda v moři je v Zadaru velmi čistá a vhodná k plavání.

  7. Mohu si půjčit auto v Zadaru?
  8. Ano, v Zadaru je možné si půjčit auto u místních půjčoven.

  9. Jaké jsou nejlepší restaurace v Zadaru?
  10. V Zadaru určitě navštivte restaurace Pet Bunara, Konoba Skoblar nebo Fosa, kde si můžete vychutnat tradiční chorvatskou kuchyni.

Seznam míst