Benátky – Klenot italské laguny a romantických kanálů

Obsah

Benátky – Klenot italské laguny a romantických kanálů

Benátky jsou jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v Itálii. Toto město nabízí neopakovatelný zážitek díky svým romantickým kanálům, historickým památkám a úchvatné architektuře. Návštěvníci by si rozhodně neměli nechat ujít prohlídku Baziliky sv. Marka, návštěvu Dóžecího paláce a romantickou projížďku gondolou po kanálech. Doporučujeme navštívit také ostrov Murano, který je známý svou skleněnou produkcí.

Miláno – Město módy a designu

Miláno je světově proslulé jako mekka módy a designu. Město nabízí pestrou paletu butiků, luxusních obchodů a módních přehlídek. Turisté by si rozhodně neměli nechat ujít návštěvu slavné opery La Scala a prohlídku gotické katedrály Duomo. Miláno je také domovem proslulého obrazu Poslední večeře od Leonarda da Vinciho, který je k vidění v klášteře Santa Maria delle Grazie.

Comské jezero – Krásný alpský vodní útvar

Comské jezero se nachází v prekrásné alpské krajině a je ideálním místem pro milovníky přírody. Turisté zde mohou podniknout pěší túry po okolních horách, navštívit malebná městečka jako Bellagio nebo se věnovat vodním sportům. Pro milovníky kultury je zase zajímavá návštěva historické vily Balbianello, která sloužila jako kulisa ve filmu Casino Royale.

Dolomity – Malebné horské panorama

Dolomity jsou ideálním cílem pro milovníky horských sportů a outdoorových aktivit. Tato pohádková horská krajina nabízí nespočet možností pro pěší turistiku, horolezectví, horskou cyklistiku nebo lyžování. Nejlepšími výchozími body jsou obce Cortina d’Ampezzo, Val Gardena nebo Alta Badia.

Verona – Město Romea a Julie

Verona je známá jako město, kde se odehrává slavná Shakespearova tragédie Romea a Julie. Navštivte slavnou balkonovou scénu z této známé hry a procházejte se romantickými uličkami města. Verona je také domovem impozantního amfiteátru nazývaného Arena di Verona, který pořádá každoročně slavné operní festivaly.

Gardské jezero – Největší jezero v Itálii

Gardské jezero je největším jezerem v Itálii a nabízí nádhernou kombinaci horské a pobřežní krajiny. Turisté zde mohou využít pěkných pláží a koupání, ale také se projíždět po jezeře lodí nebo podniknout výlet do malebných vesniček v okolí. Doporučujeme navštívit města jako Sirmione, Malcesine nebo Riva del Garda.

Terst – Historický přístavní město

Terst je historické přístavní město s bohatou kulturní historií. Město leží na pomezí italské a slovinské kultury a nabízí jedinečnou atmosféru spojení obou světů. Turisté by si neměli nechat ujít návštěvu Terstského zámku, který nabízí úžasný výhled na město a moře, či procházku historickým centrem města.

Bologna – Město kulinářských dobrodružství

Bologna je známá jako gastronomická metropole Itálie. Město nabízí širokou škálu tržišť, restaurací a kaváren, kde si návštěvníci mohou vychutnat tradiční italskou kuchyni. Nezapomeňte navštívit slavný nákupní pasáž Quadrilatero, ve které se nachází nespočet rodinných tradičních obchodů s delikatesami.

Portofino – Malebné pobřežní městečko

Portofino je malebné městečko na italské riviéře, které je proslulé svou nádhernou přírodou, malebnými domky a elegantním přístavem. Toto místo je skvělou destinací pro milovníky plavby, potápění, ale i pro ty, kteří si chtějí vychutnat klidné chvíle v jedné z místních restaurací.

Cinque Terre – Úchvatné vesnice na pobřeží

Cinque Terre tvoří soubor pěti malebných vesnic na italském pobřeží Ligurské riviéry. Každá z těchto vesnic má svůj neopakovatelný kouzelný ráz a návštěvníci zde mohou objevovat úchvatné pláže, malebné uličky a typickou italskou atmosféru. Pro milovníky turistiky nabízí okolní národní park možnost procházek a výletů.

Nejčastější dotazy turistů

1. Jaké je nejlepší období k návštěvě Benátek?
*Nejlepší období k návštěvě Benátek je jaro a podzim, kdy jsou teploty příjemné a není zde tolik turistů. V létě je město velmi přeplněné a horké.*
2. Mohu se ve Veroně skutečně podívat na balkon, kde se odehrává Romeo a Julie?
*Kulisa z balkonové scény Romea a Julie se nachází v Casa di Giulietta a je možné ji navštívit. Místo je hojně navštěvováno turisty.*
3. Které vesnice Cinque Terre stojí za návštěvu?
*Z pěti vesnic je nejpopulárnější Monterosso al Mare s největší pláží, ale každá z nich má své jedinečné kouzlo a stojí za návštěvu.*
4. Jaké jsou nejlepší aktivity v Dolomitech?
*Dolomity nabízí skvělé možnosti pro pěší turistiku, horskou cyklistiku a lyžování díky své rozmanité horské krajině.*
5. Kde si vychutnat tradiční boloňské těstoviny?
*Zkuste některou z mnoha tradičních restaurací v historickém centru města Bologna a ochutnejte autentické těstoviny!

*

Itineráře

Seznam míst