Galway 7 denni itinerar

Galway – 7 denní itinerář

Den 1 | Den 2 | Den 3 | Den 4 | Den 5 | Den 6 | Den 7

Den 1

Po příletu do Galway si prohlédněte kouzelné centrum města s barevnými domky a úzkými uličkami. Navštivte trhy na Eyre Square a ochutnejte místní speciality v jedné z typických hospůdek. Doporučujeme také procházku kolem Galway Bay a večerní koncert tradiční irské hudby v některém z místních pubů.

Den 2

Prozkoumejte krásy Connemary a zastavte se u malebného Kylemore Abbey. Navštivte také Clifden, malebné městečko ležící na malebném útesu. Večer se vraťte do Galway a ochutnejte čerstvé mořské plody v některé z restaurací doporučovaných místními.

Den 3

Celý den věnujte procházkám po národním parku Connemara s jeho malebnými jezery a horskými scenériemi. Doporučujeme navštívit Děravou cestu (Sky Road) s úchvatnými výhledy na moře a zelené kopce. Večer se můžete vrátit do Galway a posedět v místních hospodách.

Den 4

Vydajte se na výlet na Aran Islands a prozkoumejte jejich divokou krásu. Navštivte Dun Aengus, starověký obranný hrad na útesech nad mořem. Po návratu z ostrovů si dopřejte večeři v tradičním irském pubu s živou hudbou.

Den 5

Navštivte starobylé město Galway, obchodujte na trzích, ochutnejte místní speciality a vychutnejte atmosféru města plného historie. Doporučujeme také prohlídku městských hradeb a katedrály. Večer se vydejte na večeři do jedné z místních restaurací.

Den 6

Projděte se po Salthill Promenade s výhledem na Atlantik. Vyzkoušejte surfování nebo se projděte na koni podél pláže. Odpoledne si dopřejte tradiční irský čaj s domácím pečivem v jedné z místních čajoven. Večer se podívejte na západ slunce nad mořem.

Den 7

Nakupte suvenýry na Galway Market a procházejte se po městě ještě jednou, abyste si užili jeho atmosféru. Po obědě se vydejte na poslední procházku po Galway Bay a pak se připravte na odjezd zpět domů plní nezapomenutelných zážitků z Irska.

Nejčastější dotazy turistů

1. Jaké je typické irské jídlo?

Typickým irským jídlem jsou například fish and chips, irské klobásy (bangers and mash) nebo guinnessový guláš.

2. Jaké počasí mohu očekávat v Galway?

Počasí v Galway je proměnlivé, můžete očekávat déšť i slunečné počasí. Doporučujeme si vzít s sebou nepromokavý oblečení.

3. Jak se dostanu na Aran Islands?

Na Aran Islands se dostanete trajektem z přístavu v Galway. Plavba trvá zhruba 1-2 hodiny podle počasí.

4. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Galway?

Mezi nejlepší pláže v okolí Galway patří Salthill Beach, Silverstrand Beach nebo Galway Bay.

5. Kde mohu ochutnat nejlepší irské pivo?

Nejlepší irské pivo si můžete vychutnat v tradičních hospodách v centru Galway.

Seznam míst

Galway

Connemara

Clifden

Kylemore Abbey

Aran Islands