Berlin 7 denni itinerar

Berlín – 7 denní itinerář

Program

Den 1

Vítejte v Berlíně! První den si doporučujeme navštívit icnonickou Braniborskou bránu, symbol města. Projděte se po bulváru Unter den Linden a navštivte Berlínskou katedrálu.

Den 2

Druhý den se vydejte do Muzejského ostrova, kde najdete množství muzeí, jako například Pergamonovo muzeum nebo Neues Muzeum. Nezapomeňte si rezervovat celý den na tento úžasný kulturní zážitek.

Den 3

Na třetí den doporučujeme navštívit nádherný zámek Charlottenburg, který je obklopen krásnými zahradami. Večer se vydejte do alternativní čtvrti Kreuzberg, kde najdete spoustu barů a restaurací s bohémskou atmosférou.

Den 4

Čtvrtý den můžete strávit v obchodní a nákupní čtvrti Kurfürstendamm, kde najdete spoustu butiků, obchodů a restaurací. Navštivte také zvířecí zahradu Zoologischer Garten, která je nejstarší zoologickou zahradou v Německu.

Den 5

Na pátý den si udělejte výlet do Potsdamských zahrad a navštivte Sanssouci, letní palác pruských králů. Po návratu do Berlína se projděte po oblasti Hackescher Markt a objevte tamní tržiště a umělecké galerie.

Den 6

Šestý den doporučujeme navštívit památník holocaustu, který připomíná oběti nacistického režimu. Později si udělejte procházku po zbytcích Berlínské zdi a navštivte East Side Gallery, která je největší open-air galerií na světě.

Den 7

Poslední den v Berlíně si nezapomeňte užít nákupy na trhu v Mauerparku a pak se vydejte do oblasti Alexanderplatz, kde můžete navštívit televizní věž Fernsehturm a vychutnat si panoramatický výhled na celé město.

Nejčastější dotazy turistů

 1. Kde sehnat nejlepší currywurst v Berlíně?

  Nejlepší currywurst v Berlíně podle místních najdete v restauraci Curry 36 v oblasti Kreuzberg.

 2. Jak se dopravit z letiště Tegel do centra Berlína?

  Nejjednodušší cestou je využít taxík nebo Airport Express, který jezdí pravidelně do hlavního nádraží.

 3. Je lepší koupit Berlin WelcomeCard nebo Berlin CityTourCard?

  Pokud plánujete využít veřejnou dopravu častěji a navštívit více památek, doporučujeme Berlin WelcomeCard.

 4. Kde se nachází nejlepší vyhlídkový bod v Berlíně?

  Nejlepší výhled na město získáte z televizní věže Fernsehturm na Alexanderplatz.

 5. Jak dlouho je vhodné zůstat v Berlíně?

  Ideální délka pobytu v Berlíně je minimálně 4-5 dní, abyste stihli navštívit všechny hlavní památky a zažili atmosféru města.

Seznam míst