Den Navsteva zamku Mikulov a okolniho vinohradnickeho regionu

Den: Návštěva zámku Mikulov a okolního vinohradnického regionu

Program

Den 1: Návštěva Brna

V první den Vaší cesty do Brna si nenechte ujít procházku historickým centrem města. Navštivte významné památky jako je Petrov, hrad Špilberk nebo vila Tugendhat. Pro milovníky vědy a techniky je skvělou volbou výstava v Moravském zemském muzeu nebo návštěva planetária.

Den 2: Výlet do okolí

Na druhý den doporučujeme vydat se na výlet do okolí Brna. Navštivte zámek a vinohrady v Mikulově, kde si můžete vychutnat výborná moravská vína a procházku malebným historickým centrem města.

Den 3: Příroda blízko Brna

Věnujte třetí den objevování okolní přírody. Navštivte Moravský kras s jeho krásnými jeskyněmi a přírodními útvary. Procházka kolem Punkevních jeskyní a propastí Macocha vás jistě nadchne.

Den 4: Chutě Moravy

V tento den se věnujte poznávání moravské kuchyně. Navštivte některou z místních restaurací a ochutnejte tradiční pokrmy jako je svíčková omáčka nebo moravský koláč. Doporučujeme také návštěvu místní tržnice, kde můžete nakoupit čerstvé produkty od místních farmářů.

Den 5: Kulturní zážitky

V pátý den si užijte kulturní zážitky. Navštivte některé z místních divadel či muzeí, jako je Muzeum města Brna nebo Janáčkovo divadlo. Večer si pak můžete zajít na koncert do některé z místních hudebních sálů.

Den 6: Sport a relaxace

Dnešní den věnujte sportu a relaxaci. Brno nabízí mnoho možností pro aktivní odpočinek, od cykloturistiky po golfová hřiště. Pokud si potřebujete odpočinout, navštivte některý z místních wellness center nebo si užijte odpoledne v parku.

Den 7: Nákupy a památky

Na poslední den svého pobytu si dopřejte nákupy v brněnských obchodech nebo návštěvu trhů. Nezapomeňte si odnést domů nějaký suvenýr jako památku na vaši cestu. Navštivte také místní památky, které jste dosud nestihli vidět.

Nejčastější dotazy turistů

 1. Kde se ubytovat v Brně?
  V Brně najdete širokou nabídku ubytování od luxusních hotelů po levné hostely. Doporučujeme rezervovat si ubytování dopředu.
 2. Jak se nejlépe dopravit v Brně?
  V Brně je dobrá městská hromadná doprava, která vás rychle a pohodlně dopraví po městě. Můžete také využít taxi služby nebo si pronajmout auto.
 3. Jaká je otevírací doba památek v Brně?
  Otevírací doby se mohou lišit, doporučujeme před návštěvou památek zkontrolovat aktuální informace na webových stránkách.
 4. Kde najdu nejlepší tradiční moravskou kuchyni?
  V Brně najdete mnoho restaurací, které podávají skvělé moravské pokrmy. Doporučujeme se informovat o nejlepších restauracích od místních obyvatel.
 5. Jaké aktivity podniknout v Brně s dětmi?
  V Brně najdete mnoho aktivit pro děti, jako jsou dětská hřiště, muzea s interaktivními expozicemi nebo zábavní centra.

Seznam míst