Litomysl 14 denni itinerar

Litomyšl – 14 denní itinerář

Program:

Den 1:

Vítejte v Litomyšli! První den si prohlédněte nejvýznamnější památku města – zámek Litomyšl, který je zapsán na seznamu UNESCO. Procházka historickým centrem je také nezbytná, nezapomeňte navštívit také barokní sochy na náměstí.

Den 2:

Druhý den se vydejte k dominikánskému klášteru a kostelu svatého Bartoloměje. Prohlédněte si také Divadlo Bez Zábradlí, které patří k významným divadelním institucím v Česku.

Den 3:

Navštivte Muzeum kočárů a kola, kde se dozvíte zajímavosti o dopravě v minulosti. Procházka zámeckým parkem je také skvělým nápadem na odpoledne.

Den 4:

Dnešní den je ideální k návštěvě kláštera Porta coeli, který se nachází nedaleko Litomyšle. Po návštěvě kláštera si užijte volné odpoledne v Litomyšli.

Den 5:

Vydejte se na výlet do nedalekého města Polička, kde můžete navštívit expozici Betlémů a také procházet malebnými uličkami historického centra.

Den 6:

Zamiřte k Pernštejnskému náměstí, kde se nachází kostel svatého Martina a radnice s věží. Procházka městem vás jistě nadchne svou atmosférou.

Den 7:

Dnes můžete navštívit skanzen Veselý Kopec, kde uvidíte tradiční vesnické stavení a zemědělskou usedlost. Večer si dopřejte večeři v místní restauraci.

Den 8:

Prozkoumejte město z výšky z věže kostela Nanebevzetí Panny Marie a pak si prohlédněte expozice v Muzeu Litomyšle. Odpoledne si dopřejte relaxaci v místních lázních.

Den 9:

Vydejte se na výlet k zámku Svojanov, který se nachází nedaleko Litomyšle. Prohlédněte si zámecký park a ochutnejte místní speciality v restauraci.

Den 10:

Dnešní den věnujte návštěvě Vysočiny, kde si můžete užít krásnou přírodu a procházku po okolí. Večer se vraťte do Litomyšle a navštivte místní pivovar.

Den 11:

Navštivte Městské muzeum a galerii v Litomyšli, kde se dozvíte zajímavosti o historii města a jeho uměleckých tradicích. Procházka podél řeky je také skvělým nápadem na odpoledne.

Den 12:

Vydejte se na výlet k hradu Bouzov, který se nachází nedaleko Litomyšle. Prohlédněte si rozsáhlé expozice a pak si dopřejte večeři v místní restauraci.

Den 13:

Poslední den v Litomyšli můžete strávit návštěvou zámku Lysice, který je jedním z nejkrásnějších zámků v Česku. Procházka zámeckým parkem je ideální na odpoledne.

Den 14:

Sbohem Litomyšli! Na závěr můžete navštívit místní tržnici a zakoupit si suvenýry. Pak se vydáte na další cestu plní dojmů z Litomyšle.

Nejčastější dotazy turistů:

  1. Je možné si pronajmout průvodce v Litomyšli?
  2. Ano, ve městě jsou k dispozici průvodci, kteří vám rádi ukážou nejzajímavější místa v Litomyšli.

  3. Jak se dostanu do Litomyšle veřejnou dopravou?
  4. Do Litomyšle je možné se dostat vlakem nebo autobusem z větších měst v Česku. Město má dobrou dopravní dostupnost.

  5. Kde si mohu zaparkovat auto v Litomyšli?
  6. V Litomyšli jsou k dispozici parkovací místa veřejné i placené parkoviště.

  7. Existují v Litomyšli dobré restaurace?
  8. Ano, v Litomyšli najdete řadu restaurací nabízejících tradiční českou kuchyni i mezinárodní speciality.

  9. Je nutné si rezervovat ubytování v Litomyšli předem?
  10. Je doporučeno si ubytování v Litomyšli rezervovat předem, zejména v turistické sezóně.

Seznam míst: