Heraklion Recko 7 denni itinerar

Heraklion, Řecko – 7 denní itinerář

Program

Den 1

Vítejte v Heraklionu! První den vaší dovolené si užijte procházku po nábřeží a prozkoumejte město. Navštivte historickou pevnost Koules a Archeologické muzeum Heraklionu, kde se nachází mnoho zajímavých artefaktů z minulosti ostrova.

Den 2

Druhý den si udělejte výlet do nedalekého paláce Knossos, který je známý jako centrum minojské civilizace. Prozkoumejte rozlehlé zříceniny a dozvědějte se více o starověké historii Kréty.

Den 3

Na třetí den doporučujeme navštívit malé rybářské městečko Agios Nikolaos, které se nachází nedaleko Heraklionu. Užijte si pobyt u moře, prozkoumejte tradiční taverny a ochutnejte místní speciality.

Den 4

Čtvrtý den se vydejte na výlet do vesnice Archanes, která je známá svými víny a tradiční architekturou. Navštivte místní vinné sklípky a ochutnejte místní odrůdy vín.

Den 5

Pro pátý den doporučujeme návštěvu kláštera Moni Agkarathou, který se nachází na kopci s krásným výhledem na okolí. Procházejte se po klášterních zahradách a užijte si klid a relaxaci.

Den 6

Šestý den si udělejte výlet do přírodní rezervace Rouvas, kde si můžete užít procházku po krásné krajině a obdivovat místní flóru a faunu. Nezapomeňte si vzít s sebou piknikový koš a užijte si den v přírodě.

Den 7

Poslední den svého pobytu si užijte relaxaci na pláži Amoudara. Užijte si sluneční paprsky, osvěžující moře a místní plážové bary. Prozkoumejte okolí a vyfotografujte nádherné západy slunce.

Nejčastější dotazy turistů

 1. Kdy je nejlepší čas navštívit Heraklion?
  Nejlepší čas k návštěvě Heraklionu je od května do září, kdy je počasí nejstabilnější a teploty dosahují příjemných hodnot.
 2. Jak se dopravit z letiště do centra Heraklionu?
  Z letiště je možné využít autobusovou dopravu nebo taxi. Cesta trvá přibližně 15-20 minut.
 3. Co si vzít s sebou na výlet do paláce Knossos?
  Na výlet je dobré mít pohodlnou obuv, klobouk, ochranu proti slunci a vodu.
 4. Jaké jsou místní speciality v Heraklionu?
  V Heraklionu můžete ochutnat tradiční řecké pokrmy, jako jsou gyros, souvlaki nebo moussaka.
 5. Existuje v Heraklionu možnost výletů do blízkého okolí?
  Ano, v Heraklionu jsou k dispozici různé výlety do okolí, například do vesnic, na pláže nebo do hor.

Seznam míst