Telc 14 denni itinerar

Telč – 14 denní itinerář

1. den | 2. den | 3. den | href=“#den4″>4. den | 5. den | 6. den | 7. den |
8. den | 9. den | 10. den | 11. den
| 12. den | 13. den | 14. den

1. den

První den pobytu v Telči můžete začít prohlídkou náměstí Zachariáše z Hradce, které patří k nejkrásnějším v České republice. Navštivte také zámek Telč, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

2. den

Druhý den se vydejte k rybníku Roštejn, kde si můžete užít krásnou přírodu a relaxovat. Navštivte také Zříceninu hradu Roštejn, která nabízí úžasný výhled na okolí.

3. den

Třetí den si dopřejte procházku Telčským podzemím, kde se dozvíte mnoho zajímavostí o historii města. Navštivte také kostel sv. Jakuba, který je jednou z dominant Telče.

4. den

Čtvrtý den můžete strávit v Telčském muzeu, kde se dozvíte o bohaté historii města a jeho okolí. Nenechte si ujít také procházku po Telčských zámeckých zahradách.

5. den

Pátý den se vydejte na výlet do okolí Telče. Navštivte například zámek Jindřichův Hradec nebo hrad Landštejn, které jsou v dosahu krátkého automobilového cestování.

6. den

Šestý den si užijte cyklistický výlet po Telči a okolí. Telč a její okolí nabízí mnoho krásných cyklostezek a turistických tras, které vás provedou malebnou krajinou.

7. den

Sedmý den můžete strávit návštěvou památky Vítockovice, což je unikátní archeologická lokalita s pozůstatky keltského osídlení. Po prohlídce si dopřejte odpočinek v jedné z místních restaurací.

8. den

Osmý den doporučujeme výlet do krásného města Třeboň, které je známé svou lázeňskou tradicí a malebnou historickou architekturou. Navštivte také rybník Svět nedaleko Třeboně.

9. den

Devátý den se vydejte na výlet do zámku Červená Lhota, který je považován za jednu z nejmalebnějších staveb v České republice. Po prohlídce si dopřejte piknik v okolní přírodě.

10. den

Desátý den si užijte nákupy a procházku po Telči, kde najdete mnoho malebných obchůdků s tradičními řemeslnými výrobky. Navštivte také místní trhy, kde si můžete koupit čerstvé regionální produkty.

11. den

Jedenáctý den doporučujeme výlet do malebného městečka Slavonice, které je známé svou unikátní renesanční architekturou. Prohlédněte si také zříceninu hradu Landštejn nedaleko Slavonic.

12. den

Dvanáctý den si udělejte výlet do zámku Hluboká nad Vltavou, který patří k nejkrásnějším zámkům v České republice. Nenechte si ujít prohlídku zámeckých zahrad a arboreta.

13. den

Třináctý den se vydejte na výlet do historického města Jindřichův Hradec, kde najdete mnoho zajímavých památek, jako je například zámek a muzeum betlémů. Procházku zakončete večerním koncertem na náměstí.

14. den

Čtrnáctý den si dopřejte relaxaci a odpočinek v jednom z místních wellness center. Užijte si masáže, saunování nebo bazénovou relaxaci, abyste si dobře odpočinuli po náročném týdnu plném objevování Telče a jejího okolí.

Nejčastější dotazy turistů

 1. Otevírací doba památek v Telči?
  Otevírací doba se může lišit podle jednotlivých památek, většina památek je otevřena od 9:00 do 17:00 hodin. Doporučujeme před návštěvou zkontrolovat aktuální otevírací doby.
 2. Nejbližší restaurace v Telči?
  V Telči najdete mnoho restaurací a kaváren nabízející tradiční českou kuchyni. Doporučujeme navštívit restauraci U Dvora nebo Restauraci Pod Radnicí.
 3. Jak se dostat do Telče z Prahy?
  Nejlepší způsob, jak se dostat do Telče z Prahy, je cestovat vlakem nebo autobusem. Cesta trvá přibližně 2-3 hodiny a vede krásnou českou krajinou.
 4. Kde si půjčit kolo v Telči?
  V Telči si můžete půjčit kolo v místních sportovních obchodech nebo v půjčovnách kol. Doporučujeme se informovat předem o dostupnosti a cenách půjčovny.
 5. Co si vzít na výlet do Telče?
  Doporučujeme si vzít pohodlné oblečení a obuv, ochranu proti slunci a dešti, fotoaparát nebo mobilní telefon na focení krásných památek a přírodních scenérií.

Seznam míst