Kahira 7 denni itinerar

Káhira – 7 denní itinerář

Program

Den 1

První den vaší cesty v Káhiře začneme návštěvou Gízských pyramid. Tato UNESCO památka je ikonický symbol Egypta a patří mezi Sedm divů starověkého světa. Navštivte Velkou pyramidu, Cheopsovu pyramidu a Chéfrenovu pyramidu. Nezapomeňte také navštívit Sfingu a vychutnat si panoramatický výhled na pyramidy. Večer se můžete projít po bazarech v Káhiře a ochutnat tradiční egyptskou kuchyni.

Den 2

Druhý den navštivte Egyptské muzeum, kde najdete obrovskou sbírku egyptských artefaktů, včetně pokladů z hrobky faraona Tutanchamona. Dalším zajímavým místem k návštěvě je staré město Koptská čtvrť s Koptským muzeem a Coptic Cairo. Večer si můžete dopřát plavbu po Nilu a sledovat západ slunce nad starobylým Káhirským městem.

Den 3

Třetí den se vydejte do islámské části Káhiry a navštivte mešity jako Al-Azhar a Muhammad Ali. Projděte se starým městem a ochutnejte místní tradiční jídla na trhu Khan El Khalili. Pokud máte rádi historii, doporučujeme návštěvu pevnosti Salah El Din.

Den 4

Čtvrtý den si udělejte výlet do starověkého města Memphis, bývalého hlavního města Egypta. Navštivte Sakkaru a Djoserovu stupňovitou pyramidu, nejstarší dochovanou pyramidu v Egyptě. Poznejte historii a architekturu starověkých Egyptů.

Den 5

Pátý den se vydejte do Alexandrie, druhého největšího města v Egyptě. Navštivte starověkou knihovnu Alexandrii, Pompeiův sloup a Qaitbayova pevnost. Projděte se po pobřeží Korniš a ochutnejte čerstvé mořské plody v místních restauracích. Na zpáteční cestě do Káhiry se zastavte v rodném městě podmořského města Heraklionu, které bylo vynořeno z moře.

Den 6

Šestý den si dopřejte odpočinek a relaxaci v některém z luxusních hotelů v Káhiře. Navštivte lázně a wellness centra, nechte se hýčkat místními masážemi a procedurami. Večer si můžete zajít na tradiční egyptskou show s tancem Al-Tannoura.

Den 7

Poslední den svého pobytu v Egyptě si udělejte výlet do okolí Káhiry a navštivte staré egyptské vesnice a oázy. Projděte se po poušti a pozorujte západ slunce nad písečnými dunami. Užijte si autentickou egyptskou atmosféru a památky vzdálené od turistických tras.

Nejčastější dotazy turistů

 1. Je bezpečné cestovat do Egypta?

  Egypt je oblíbenou turistickou destinací a většinou je bezpečný pro návštěvníky. Doporučuje se dodržovat základní bezpečnostní pravidla a být opatrný v turisticky frekventovaných oblastech.

 2. Co si vzít s sebou na výlety?

  Vezměte si pohodlné oblečení, klobouk nebo šátek na ochranu před sluncem, dostatek vody a fotoaparát na zachycení krásných okamžiků.

 3. Jaká je místní měna a jak platit?

  Oficiální měnou v Egyptě je egyptská libra. Většina obchodů a restaurací přijímá platby v hotovosti, ale v turistických oblastech lze platit také kartou. Směnárny jsou běžně k dispozici.

 4. Jaký je časový posun v Egyptě?

  Egypt má stejný časový posun jako Střední východ, což je UTC+2. V létě je zde platný letní čas.

 5. Co si koupit jako suvenýr z Egypta?

  V Egyptě si můžete koupit různé suvenýry jako egyptské šperky, papyrusové výrobky, keramiku nebo koření. Oblíbeným suvenýrem jsou také tradiční šály a turistické trička.

Seznam míst