Trebon 5 duvodu proc navstivit tento cesky klenot

Třeboň – 5 důvodů, proč navštívit tento český klenot

Obsah

Třeboňský zámek

Třeboňský zámek je dominantou města Třeboň a patří mezi nejvýznamnější renesanční památky v České republice. Zámek nabízí prohlídku několika historických interiérů a galerií s bohatou sbírkou uměleckých děl. Ze zámecké věže pak můžete obdivovat krásný výhled na okolní krajinu.

Prohlídkové okruhy jsou uzpůsobeny i pro rodiny s dětmi, k dispozici jsou i speciální prohlídky v podobě rodinného dobrodružství.

Santiniho poutní kostel

Santiniho poutní kostel Nanebevzetí Panny Marie na Zelené hoře je unikátní barokní památka, která je zapsána na seznamu UNESCO. Kostel byl postaven v 18. století a je známý svou nezaměnitelnou architekturou, kterou navrhl slavný barokní architekt Jan Blažej Santini-Aichel.

Interiér kostela je bohatě zdobený freskami a oltářními obrazy a každoročně přitahuje tisíce návštěvníků z celého světa.

Rejvíz

Rejvíz je malebné území na jižním okraji města Třeboň a je známé především svou přírodní krásou. Můžete zde podniknout krásnou procházku kolem rybníků a rašelinišť, nebo se vydat na výlet na nedaleký vrchol Rejvíz.

V okolí Rejvízu se nachází také několik restaurací a penzionů, kde si můžete po výletě odpočinout a ochutnat tradiční jihočeskou kuchyni.

Třeštík

Třeštík je malebná vesnice nedaleko Třeboně, která je známá především svými unikátními dřevěnými chalupami. Tyto tradiční domy jsou vystavěny z dubových trámů a pokryté šindelovou střechou, a díky nim zde panuje nezapomenutelná atmosféra minulých dob.

V Třeštíku se také každý rok koná tradiční folklórní festival, který představuje lidové zvyky, řemesla a kulturu regionu.

Zámecký rybník

Zámecký rybník je jedním z největších rybníků v jižních Čechách a je ideálním místem pro milovníky rybaření, cykloturistiky nebo jen pro relaxaci u vody. Rybník je obklopen krásnou přírodou a nabízí možnosti koupání, vodních sportů a plavby na lodičce.

V okolí rybníka se nachází také areál lázeňského hotelu, kde si můžete dopřát wellness procedury nebo relaxační masáže.

Zámecká zahrada

Zámecká zahrada v Třeboni je jednou z nejstarších a nejkrásnějších zámeckých zahrad v České republice. Park nabízí romantické procházky po pečlivě upravených chodnících, okrasné keře a květinové záhony.

V zahradě se nachází také barokní oranžerie, kde se pravidelně konají výstavy květin, a expozice s historií zámecké zahrady.

Dvorec

Dvorec v Třeboni je bývalá čokoládovna, která byla přestavěna na moderní kulturní centrum. V areálu dvorce se nachází galerie, historické expozice, kavárna a knihovna.

V průběhu roku se zde konají různé kulturní akce, jako jsou výstavy, koncerty, divadelní představení či workshopy pro děti.

Komorní hradék

Komorní hradék je romantický lovecký zámeček, který se nachází nedaleko Třeboně. Je obklopen krásným parkem a rybníkem, a nabízí možnost procházek a odpočinku v přírodě.

Vnitřní prostory hradku lze obdivovat pouze v rámci pravidelných prohlídek, které jsou k dispozici v letních měsících.

Zámecký park

Zámecký park je rozlehlý přírodní park vzácné krásy, který se rozkládá za Třeboňským zámkem. Park je plný exotických stromů, alejí a romantických zákoutí.

Pro návštěvníky je k dispozici naučná stezka, která vás provede zajímavými místy parku a seznamuje s místní flórou a faunou.

Kaple sv. Anny

Kaple sv. Anny je jednou z nejstarších sakrálních staveb v Třeboni. Postavena byla v gotickém stylu a její historie sahá až do 15. století. Uvnitř kaple se nachází několik cenných historických exponátů.

Kaple sv. Anny je oblíbeným místem konání svatebních obřadů a taky často slouží jako kulturní prostor pro různé výstavy a koncerty.

Nejčastější dotazy turistů

Kdy je možné navštívit Třeboňský zámek?

Třeboňský zámek je otevřen pro veřejnost po celý rok s výjimkou pondělí.

Jak se dostat k Santiniho poutnímu kostelu?

Kostel se nachází asi 5 km od centra Třeboně a je možné se k němu dostat autem, nebo pěší procházkou po značených turistických trasách.

Kde si mohu zapůjčit loď na Zámeckém rybníku?

Vybavení pro zapůjčení lodiček je k dispozici v lázeňském areálu u rybníka.

Existuje možnost ubytování v Třeštíku?

Ano, v Třeštíku se nachází několik penzionů a ubytovacích zařízení, které nabízejí pohodlné ubytování v tradičních jihočeských chalupách.

Jak dlouho trvá prohlídka Zámecké zahrady?

Prohlídka zahrady včetně návštěvy oranžerie a expozic trvá přibližně 1,5 hodiny.

Itineráře

Seznam míst