Krumlov 7 denni itinerar

Krumlov – 7 denní itinerář

Program

Den 1

Po příjezdu do Krumlova doporučujeme navštívit zámek Český Krumlov, který je jednou z hlavních turistických atrakcí. Prohlédněte si zde expozice a zahradu. Večer si užijte romantickou procházku historickým centrem města.

Den 2

Druhý den se vydejte na procházku kolem řeky Vltavy a podívejte se na malebný Český Krumlov z vyhlídky na hradbách. Doporučujeme také navštívit Egon Schiele Art Centrum, které představuje dílo tohoto významného umělce.

Den 3

Navštivte klášter Zlatá Koruna ležící nedaleko Krumlova. Prohlédněte si klášterní kostel a klášterní areál. Následně se můžete vydat na výlet do blízkého okolí a objevovat malebné vesničky a památky.

Den 4

Doporučujeme podniknout výlet do chráněné krajinné oblasti Blanský les a navštívit vodní nádrž Lipno. Zde si můžete užít různé aktivity jako koupání, cyklistiku nebo procházky po okolních lesích.

Den 5

Věnujte tento den návštěvě muzea barokních soch v Kajově. Prohlédněte si unikátní sbírku barokních soch a sochařských děl. Večer se vydejte na romantickou plavbu po Vltavě.

Den 6

Počátkem dne navštivte pivovar Eggenberg, kde si můžete prohlédnout pivovarské muzeum a ochutnat místní pivo. Následně se vydejte do lázní v hotelu Mlyn, kde si můžete dopřát relaxaci a odpočinek.

Den 7

Poslední den ve městě si dopřejte návštěvu pivovarské restaurace Masné Krámy, kde si můžete vychutnat tradiční česká jídla a místní pivo. Nezapomeňte také nakoupit suvenýry na památku z vaší návštěvy Krumlova.

Nejčastější dotazy turistů

 1. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Krumlova?
  Nejlepší období pro návštěvu Krumlova je jaro a léto, kdy můžete využít krásného počasí a procházek po venkově.
 2. Co si vzít s sebou na výlet do Krumlova?
  Doporučujeme si vzít pohodlnou obuv a oblečení vhodné pro procházky a výlety po okolí.
 3. Jak se dopravit do Krumlova?
  Nejlepší způsob dopravy je autobusem nebo vlakem z větších českých měst jako je Praha nebo České Budějovice.
 4. Existují v Krumlově ubytovací možnosti?
  Ano, v Krumlově najdete širokou škálu hotelů, penzionů a ubytování na různé cenové úrovni.
 5. Co ještě navštívit v okolí Krumlova?
  V okolí Krumlova se nachází řada dalších zajímavých lokalit, jako je hrad Rožmberk nebo zámek Hluboká nad Vltavou.

Seznam míst