Prochazka po historickem centru mesta

– Procházka po historickém centru města

Program

Den 1

Vítejte v Severomoravském kraji! První den Vaší cesty si můžete užít procházku po historickém centru města Ostrava. Začněte návštěvou Dolní oblasti Vítkovice, kde se nachází industriální památka Dolní oblast Vítkovice, která je zapsaná na seznamu UNESCO. Doporučujeme také navštívit Landek Park, kde se nachází báňské muzeum a důl Anselm. Večer si můžete dopřát večeři v jedné z místních restaurací se skvělou místní kuchyní.

Den 2

Druhý den můžete vyrazit na výlet do Beskydských hor. Doporučujeme navštívit Malečovské vodopády, které jsou ukryté v krásné přírodě. Poté se můžete vydat na Stezku v oblacích v obci Trojanovice, kde si můžete užít nádherný výhled na okolní krajinu. Večer se vraťte do Ostravy a navštivte Nová Karolina Park, kde můžete relaxovat u jezera nebo zajít do některé z místních kaváren.

Den 3

Poslední den můžete strávit návštěvou města Opava. Procházka historickým centrem Vás zavede k Opavskému zámku, kde si můžete prohlédnout expozice a projít se po krásné zámecké zahradě. Navštivte také Slezské divadlo, které je považováno za jedno z nejkrásnějších divadel v České republice. Po prohlídce města se můžete vydat na nákup do místních obchodů se suvenýry nebo si dopřát tradiční slezskou kuchyni v některé z místních restaurací.

Nejčastější dotazy turistů

1. Jak se dostanu do Ostravy ze zahraničí?
– Nejjednodušší cestou je přiletět na letiště Leoše Janáčka v Ostravě, nebo můžete využít železniční nebo autobusové spojení.
2. Kde se dá ubytovat v Ostravě?
– V Ostravě najdete širokou škálu ubytování od luxusních hotelů po pohodlné hostely.
3. Jak se dostanu do Beskydských hor z Ostravy?
– Nejjednodušší cestou je autem, ale lze využít i veřejnou dopravu.
4. Jak dlouho trvá prohlídka Opavy?
– Doporučujeme si nechat na prohlídku města alespoň půl dne.
5. Kde seženu informace o turistických trasách v Severomoravském kraji?
– Informace o turistických trasách najdete na internetu nebo v informačních centrech v jednotlivých městech.

Seznam míst